3FESTIVAL_ogol

Festiwal Sztuka i Dokumentacja, jak co roku, będzie miał miejsce w Łodzi, skąd wyrosła jego idea. W tej edycji wydarzenia festiwalowe będą miały miejsce również w Piotrkowie Trybunalskim.

Inauguracja Festiwalu nastąpi w czwartek, 14 kwietnia, o godzinie 17.00 podczas otwarcia wystawy głównej Sztuka-Obiekt-Zapis III w Galerii Nowa Przestrzeń, Patio Centrum Sztuki, ul. Rewolucji 1905r. 52.

Na wystawie zostaną zaprezentowane interesujące przykłady podejścia do dokumentowania sztuki, wyselekcjonowane spośród dokumentacji nadesłanych zarówno przez artystów, jak i dziennikarzy, filmowców, fotografików, krytyków i teoretyków sztuki oraz jej odbiorców.

Tego samego dnia, organizatorzy zapraszają na godzinę 18.00 do Galerii Biblioteka, ul. Sterlinga 26, Patio Centrum Sztuki, gdzie zaprezentowany zostanie projekt Gerarda-Jürgena Kwiatkowskiego-Bluma Das offene Buch/Otwarta książka (Hünfeld 1996-2011). Po otwarciu wystawy będzie miało miejsce spotkanie z artystą.

Następnego dnia, w piątek, 15 kwietnia, o godz. 18.00 goście festiwalu będą mogli wziąć udział w otwarciu wystawy Save as Art, Galeria Imaginarium, ŁDK, ul. Traugutta 18. Na wystawie pokazane zostaną realizacje artystów inspirowane różnymi typami dokumentów: artykułem z gazety, starą fotografią, filmem dokumentalnym itp. W wystawie wezmą udział artyści rożnych pokoleń z Polski i z zagranicy (m.in. Zygmunt Rytka, Bruce  Barber, Łódź Kaliska, Dorota Nieznalska). Podczas otwarcia wystawy Anna Kutera wykona performance. Wieczorem o godz. 20.00 w Galerii Wschodniej, przy ul. Wschodnia 29/3 będzie miało miejsce otwarcie projektu Karoliny Breguły Rekonstrukcja.

logotyp_festiwalu

W sobotę, 16 kwietnia, o godzinie 18.00 kolejne atrakcje, tym razem w Piotrkowie Trybunalskim, w Ośrodku Działań Artystycznych przy ul. Dąbrowskiego 5. Tam właśnie, odbędzie się otwarcie wystawy  Ewy Bloom KwiatkowskiejTaniec Świętego Wita. Tym, którzy zostaną w Łodzi polecamy również wieczór w Galerii Wymiany (al. Piłsudskiego 7/29) i Pokaz video z kolekcji Galerii poprzedzony prelekcją Józefa Robakowskiego. Rozpoczęcie o godzinie 20.00.

W niedzielę, 17 kwietnia, programowa niespodzianka dla kinomanów w Muzeum Kinematografii, gdzie o godz. 17.00 odbędzie się Pokaz archiwalnych filmów o sztuce, a o godz. 19.00. Pokaz dokumentacji z wybranych performance z Europejskiego  Festiwalu Sztuki Performance 2006-2010. Po każdym z pokazów przewidziano czas na dyskusję.

(Tekst – mat. prasowe)

Festiwal został objęty patronatem medialnym

Plastra Łódzkiego


Szczegółowy program Festiwalu!

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Lustro Stuarta Brisleya w Muzeum Sztuki (foto)
livka
Otwarta Wystawa 2012 – informacje, program
44 Aukcja Promocyjna

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*