Do 16 września przyjmujemy zgłoszenia na bezpłatne warsztaty masterclass dla kuratorów i fotografów. Spotkania z tutorami i sesje warsztatowe odbędą się w Łodzi między 17 a 21 października.

Trzydniowy program opiera się na współpracy. Uczestnicy i tutorzy będą pracować nad nowymi sposobami rozwoju i prezentowania projektów wykorzystujących medium fotografii. Kuratorka i nauczycielka Anna Kaisa-Rastenberger i fotograf Federico Clavarino poprowadzą uczestników przez proces twórczy, którego efektem będzie publiczna prezentacja projektu lub koncepcji jego ekspozycji.

Warsztaty skierowane są dla kuratorów i fotografów na początku swojej kariery lub jeszcze w trakcie studiów, z krajów Europy Centralnej i Wschodniej. Udział w nich jest bezpłatny dzięki współpracy z PARALLEL – European Photo Based Platform i dotacji z programu Kreatywna Europa.

Fotofestiwal – Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi oraz PARALLEL – European Photo Based Platform zapraszają do udziału w bezpłatnych warsztatach dla młodych kuratorów i fotografów. Nabór trwa do 16 września.

JAK SIĘ ZGŁASZAĆ I DO KIEDY

Zgłoszenie należy wysłać do 16 września, do północy (UTC +2), na adres email warsztaty@fotofestiwal.com. Zgłoszenie należy przesłać w jednym pliku pdf nie przekraczającym 20mb i powinno ono zawierać:

– CV dokumentujące dokonania artystyczne lub doświadczenie kuratorskie (nie więcej niż 1 strona A4),

– portfolio: w przypadku artystów 15-20 zdjęć z jednego, najbardziej aktualnego projektu; w przypadku kuratorów maks. 20 zdjęć dokumentacji zrealizowanych ostatnio wystaw/projektów kuratorskich,

– list motywacyjny, uzasadniający chęć udziału w warsztatach: w przypadku artystów wraz z opisem ostatniego projektu; w przypadku kuratorów opis doświadczeń i problemów/wyzwań związanych z pracą kuratorską (nie więcej niż 600 słów).

Zasady udziału oraz szczegółowe informacje o sposobie zgłaszania się znajdują się w regulaminie (link na dole strony).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
07._Igor_Krenz_Sanyofikacja_detal_2017_preview
Montaże. Debora Vogel i nowa legenda miasta w ms2
oxford
Objawienie: Twórcy Światów – The Oxford Triptych w AOIA
010a
Performance Johna Morana w Muzeum Książki Artystycznej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*