Jeszcze do końca czerwca można przesyłać zgłoszenia do międzynarodowego konkursu wzorniczego make me!, jednego z najbardziej innowacyjnych wydarzeń w dziedzinie projektowania w Europie i kluczowego elementu Łódź Design Festival. Pula nagród to 65.000 zł.

 

Projektancie, może ten niecodzienny czas okaże się dla Ciebie inspirujący i stanie się impulsem do zaprojektowania nowych rozwiązań. Dziś, bardziej niż dotychczas, potrzebujemy innowacyjnego myślenia i refleksji nad wcześniejszymi wyborami. Zostań w domu i zaprojektuj naszą przyszłość – zachęca koordynatorka konkursu, Katarzyna Ludwisiak.

 

Organizatorzy, poza wydłużeniem naboru do 30 czerwca 2020, wprowadzili możliwość dokonywania zmian w przesłanych już zgłoszeniach, jak również możliwość całkowitego wycofania swojego zgłoszenia z konkursu z następstwem zwrotu opłaty rejestracyjnej. W ten sposób konkurs pozostanie sprawiedliwy, a wszyscy uczestnicy będą mieli równe szanse na zaprezentowanie swojego pomysłu przed jury.

 

make me! to konkurs otwarty na projektantów młodego pokolenia, pozwalający na dużą swobodę tworzenia. Dedykowany wszystkim, których do procesu projektowego zapala impuls wywołany dostrzeżeniem potrzeby lub problemu. W make me! nagradzane są również projekty eksperymentujące z materiałem czy poszukujące nowych interpretacji dotychczasowych funkcji. 

 

Konkurs służy także temu, żeby wyłaniać projekty, które odpowiadają na najważniejsze wyzwania współczesności. Termin naboru przedłużamy między innymi po to, żeby mogły dotrzeć do nas zgłoszenia projektów odpowiadających na aktualną sytuację na świecie. Chcemy dać projektantom szansę, żeby zaproponowali rozwiązania adekwatne do tego, co dzieje się dookoła nas – mówi dyrektor ŁDF, Michał Piernikowski.

 

Zgłoszone prace oceniane są dwuetapowo przez specjalnie dobrane jury, które podczas tegorocznej edycji będzie obradowało w składzie: Agnieszka Jacobson-Cielecka, Czesława Frejlich, Boaz Katz, Szymon Hanczar, Luca Nichetto, Agata Nowotny, Mariusz Włodarczyk, Jerzy Porębski, Maurizio Burrato i Michał Piernikowski. Szczegółowe informacje o tegorocznym jury znajdują się na stronie internetowej konkursu makeme.lodzdesign.com.

 

Na podstawie przesłanych formularzy, jury wybierze około 20 najlepszych projektów, które prezentowane będą w ramach Festiwalu na wystawie pokonkursowej. Uroczysta gala otwarcia Łódź Design Festival z wręczeniem nagród w konkursie make me! odbędzie się w nowym, wrześniowym terminie. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie makeme.lodzdesign.com, tam również znaleźć można szczegółowe informacje na temat konkursu. 

 

Oprócz prezentacji podczas wystawy, finaliści mają możliwość wygrania nagrody z puli 65.000 PLN! Tegoroczne nagrody to PARADYŻ AWARDS ufundowane przez Mecenasa Festiwalu – Ceramikę Paradyż: 1. NAGRODA 30.000 ZŁ / 2. NAGRODA 20.000 ZŁ / 3. NAGRODA 10.000 ZŁ oraz nagroda specjalna od firmy Interprint 5.000 ZŁ.

 

Łódź Design Festival powstał w 2007 roku, przyjmując formułę przeglądu osiągnięć polskiego wzornictwa. Od początku prezentuje design w różnych jego odsłonach – od wzornictwa przemysłowego poprzez projektowanie graficzne, architekturę, rzemiosło, aż po kreowanie usług i interakcji. Dziś skupia się na stawianiu pytań, interpretacji zjawisk i krytycznej dyskusji. Prezentuje innowacje i projekty mające duży wpływ na nasze otoczenie. Łódź Design Festival to wydarzenie, podczas którego inspiracji poszukiwać mogą projektanci, architekci, przedstawiciele zawodów kreatywnych, ale też każdy zainteresowany kulturą i wzornictwem. W programie najmocniejszymi punktami, poza must have – plebiscytem na najlepsze polskie wdrożenia i make me! – międzynarodowym konkursem dla młodych projektantów, są zawsze wystawy tematyczne, spotkania z ekspertami w dziedzinie designu i architektury, dyskusje i wykłady, a także warsztaty dla dorosłych i dzieci. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 470 000 osób z całego świata – to jedno z najczęściej odwiedzanych wydarzeń związanych ze wzornictwem w Polsce. Więcej informacji o festiwalu znajduje się na stronie lodzdesign.com

 

Organizacja Łódź Design Festival jest możliwa dzięki wsparciu Łódzkiego Centrum Wydarzeń, Miasta Łódź oraz Mecenasa – Ceramiki Paradyż. ŁDF dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
hiller
Karol Hiller w Galerii Re:Medium
Poznaliśmy finalistów konkursu make me! 2020
dzieci_tuwimowi_1
„Dzieci Tuwimowi” w Książnicy Łódzkiej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*