Henryk_Szczyglinski_Zima_niedatowany_olej_na_tekturze_33W związku z przypadającą w 2014 roku 70. rocznicą śmierci Henryka Szczyglińskiego (1881-1944) – urodzonego w Łodzi malarza i grafika, wybitnego pejzażysty, autora nokturnów i widoków miejskich, jednego z najzdolniejszych uczniów i kontynuatorów Jana Stanisławskiego – Muzeum Miasta Łodzi przygotowuje wystawę monograficzną poświęconą artyście i poszukuje prace i pamiątki po nim.

MMŁ zwraca się przede wszystkim do właścicieli galerii wystawienniczo-handlowych, kolekcjonerów i osób prywatnych posiadających prace i pamiątki po Henryku Szczyglińskim, o kontakt z pracownikami Działu Sztuki MMŁ: Łukasz Grzejszczak 42-254-90-47, l.grzejszczak @muzeum-lodz.pl, Monika Nowakowska 42-254-90-40, m.nowakowska @muzeum-lodz.pl.

/fot – praca z łódzkiej kolekcji prywatnej, olej na tekturze, 33×36 cm, obecnie prezentowana na wystawie Młodopolskie fascynacje. Malarstwo końca XIX i pierwszej połowy XX wieku z kolekcji prywatnej w Muzeum Miasta Łodzi do marca 2014 roku.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
II_nagroda_Roma_Cywinska
XV jubileuszowy Konkurs Fotograficzny – Lato, lato zostań dłużej
fotofestiwal_logo_uni_name_pl_color_rgb
Fotofestiwal 2015 – informacje
Picasso_Pablo_Tte_de_jeune_fille
Picasso i Kandinsky w Muzeum Sztuki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*