Od 19 marca do 2 maja w Galerii Willa będzie można oglądać wystawę prac Mariana Gromady pt. To co oświetla drogi przechodzące przez kruchość czekających….

W Łodzi artysta pokazuje prace po raz pierwszy. W Galerii zaprezentuje autorsko zaaranżowane obiekty drewniane z cyklu „Przejścia” z lat 1990-2020 oraz – premierowo – instalacje z obrazów olejnych, w których opowiada o świecie bazarów, jarmarków cieszących oczy „wszystkimi kolorami świata”, świecie przepełnionym zdumiewającą paletą barw i dziwacznych form, pobudzających wyobraźnię.

Marian Gromada – absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem oraz Wydziału Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w której studiował najpierw w pracowni prof. Stanisława Słoniny, a następnie w pracowni prof. Jerzego Jarnuszkiewicza, tam też w roku 1983 obronił dyplom. Jego twórczość obejmuje malarstwo, rysunek, rzeźbę, obiekty. Marian Gromada miał około 80 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, brał również udział w wielu wystawach zbiorowych. Autorska galeria sztuki współczesnej Mariana Gromady mieści się w Ostrowsku.

Galeria Willa
ul. Wólczańska 31
wernisaż live na Facebooku Galerii: 19.03, godz. 10.00
19.03.2021 – 02.05.2021
kuratorka: Monika Nowakowska

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
MACIEJ_MOSKWA_TESTIGO_zdjecie_roku
10. edycja konkursu BZ WBK Press Foto 2014
How Many Roads – projekt artystyczny
DSC_3758
9. edycja BZ WBK Press Foto

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*