fot._P._RakowskiW Centrum Handlowym Tulipan trwa wyjątkowa wystawa fotograficzna „Mali Bohaterowie Fundacji Dom w Łodzi” autorstwa Pawła Rakowskiego. Galeria zdjęć będzie eksponowana do końca września.

Centrum Handlowe Tulipan aktywnie wspiera społeczno-edukacyjne projekty, dlatego też od paru lat współpracuje z Fundacją „Dom w Łodzi”. W ubiegłym roku w Tulipanie miała miejsce wystawa fotograficzna „Pozytywka”, której bohaterami byli mali mieszkańcy Fundacji. Wystawa została bardzo pozytywnie i ciepło odebrana przez klientów Centrum. W tym roku CH Tulipan idzie o krok dalej i w czerwcu bieżącego roku organizuje projekt „Mali Bohaterowie Fundacji Dom w Łodzi”, który obejmuje wystawę fotografii oraz zamknięte warsztaty dla licealistów, w których weźmie udział młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego im. Gabriela Narutowicza w Łodzi. Prelegentami będą Paweł Rakowski, który uwiecznił w swoim obiektywie podopiecznych Fundacji oraz Marta Libiszowska-Jóźwiak – przedstawicielka Fundacji „Dom w Łodzi”.

Fundacja „Dom w Łodzi” to prężnie działająca organizacja pożytku publicznego, istniejąca od sierpnia 2006 roku. Od 11 lat prowadzi pierwszy w Polsce dom dziecka dla ciężko chorych, osieroconych lub porzuconych przez swoje biologiczne rodziny, dzieci. To wyjątkowe miejsce – kameralne i pełne miłości, ale co najważniejsze – zapewniające dzieciom opiekę medyczną, wsparcie specjalistów i codzienną rehabilitację. Zespół fachowców każdego dnia robi wszystko, żeby dzieci mogły rozwijać się i pokonywać swoje ograniczenia.

Wystawa „Mali Bohaterowie Fundacji Dom w Łodzi” pięknie pokazuje efekty działań fundacyjnego zespołu. Na zdjęciach zobaczymy dzieci realizujące swoje pasje, spełniające swoje marzenia. W ten sposób organizatorzy chcą pokazać inne oblicze osób niepełnosprawnych: ich siłę, pasje i umiejętności, eliminując tym samym takie negatywne emocje jak współczucie czy litość, które potocznie kojarzą się z osobami chorymi.

Autorem zdjęć jest Paweł Rakowski – łódzki podróżnik, fotograf przyrody, geograf, muzyk, współpracownik portali fotograficznych, członek ZPFP, fotograf ślubny, wykładowca fotografii na kursach i szkoleniach; członek PZA, taternik i polarnik. Jako wrażliwy obserwator przez dwa miesiące towarzyszył dzieciom w codziennych zajęciach i uczestniczył w domowym życiu Fundacji. Owocem jego pracy jest galeria subtelnych zdjęć, którą każdy zainteresowany może obejrzeć w CH Tulipan od 1 czerwca do 30 września w godzinach otwarcia Centrum. Wstęp jest bezpłatny.

– Centrum Handlowe Tulipan aktywnie wspiera inicjatywy Fundacji „Dom w Łodzi”. To już kolejna akcja, którą wspólnie organizujemy. Zapraszamy wszystkich odwiedzających nasze Centrum do obejrzenia niezwykłych fotografii, na których zostało uwiecznione inne, wyjątkowe oblicze osób z niepełnosprawnością – zaprasza do udziału w wydarzeniu Katarzyna Woźniak, Dyrektorka Centrum Handlowego Tulipan.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
zero61
Grupa Zero-61 w Muzeum Sztuki
Topologie_Bensacon
Topologie – Taniec miasta
wspolny_projekt_internet
Wspólny Projekt Muzeum Sztuki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*