Japonia2Zapraszamy na wystawę Kultura Japonii, która odbędzie się, pod patronatem Ambasady Japonii, w dniach 20-22 lutego 2015 r. w godz. 9-17 w sali wystawowej Ogrodu Botanicznego przy ul. Retkińskiej 39/65.

Na wystawie prezentowane będzie m.in. wnętrze pokoju służącego do ceremonii herbacianej w japońskim domu, tradycyjne kimona oraz ceramika. Podziwiać będzie można również prace znanych japońskich twórców komiksów – popularnej mangi. W sobotę i niedzielę odbędą się liczne prelekcje poświęcone podróżom po ciekawych miastach i miejscach w Japonii, kuchni regionalnej oraz najważniejszym japońskim festiwalom. Dodatkowo wystawę uatrakcyjnią warsztaty rysowania mangi oraz zajęcia z origami czyli sztuki składania papieru, a także pokaz ceremonii herbacianej – Chanoyu.

Dodatkowo w Palmiarni Ogrodu Botanicznego od 20 lutego do 6 kwietnia prezentowana będzie wystawa fotografii Stanisława Roszkowskiego „Ogrody Japońskie” powstała podczas podróży autora po Japonii. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 20 lutego 2015 r. o godz. 14.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
strzem
120. urodziny Władysława Strzemińskiego
make_me_2016_przd_ulotki
20 000 zł w konkursie make me!
kolumny
Kolumna – Las Miasto – Ogród

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*