zaproszenie1Od 1 do 31 marca w Galerii Grand Hotelu będzie można oglądać wystawę pn. Kultowe autorstwa Katarzyny Matoszko. Wernisaż odbędzie się 1 marca o godz. 18:30.

„Poruszam się w obszarze malarstwa ale szeroko pojętego – od delikatnie wychodzącego w przestrzeń asamblażu przez obiekty aż po instalacje. Pojmuję twórczość jako misz-masz stylów i tematów łączących się w cykle, w których pojawiają się motywy portretowe: człekokształtne, lalkowe i zwierzęce często z nutą ironii czy też czarnego humoru. Inspiracją do działania jest muzyka. Fascynują mnie kontrasty jak nostalgiczne klimaty retro z jednej strony a z drugiej absorbuje mnie współczesna kultura masowa. Interesuje mnie materia ludzkiego ciała i natura ludzka z jej słabościami i namiętnościami”.

Artystka urodzona w Łodzi. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu, oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Edukacji Wizualne (obecnie WSW). W 2008 roku otrzymała nagrodę na XXV Konkursie im. Wł. Strzemińskiego – „Sztuki Piękne” 2007-2008. W 2009 roku była kuratorem IV Międzynarodowych Warsztatów Intermedialnych „Ja, Tu I Teraz” w Łodzi, również w tym roku otrzymała wyróżnienie „Start Point” – wybrane dyplomy uczelni artystycznych Europy, Klenova, Czechy. W 2010 roku współprowadziła plener malarski dla studentów WSW ASP Łódź w Fabryce Scheiblera w Łodzi. W 2011 rok była kuratorem i współautorem warsztatów i projektu artystycznego „Kult ura miesa”, Nasiadownia „Stara Szwalnia” w Łodzi oraz „Kult ura miesa 2”, Browar Mieszczański we Wrocławiu. W latach 2011-2014 była członkinią Stowarzyszenia Artystycznego „Kultura Aktywna”. W swoim dorobku artystycznym ma wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
umiarkowanie_8
Edyta Morawska. Sztuka krzepi
ap40-plakat9
40 Aukcja Promocyjna
Podsumowanie roku 2020 w Muzeum Sztuki w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*