wieczorekOd 18 maja do 20 czerwca w Galerii Willa będzie można oglądać wystawę Krzysztofa Wieczorka – warsztatowa grafika unikatowa. Kurator: Dariusz Leśnikowski. Wernisaż – 18 maja, godz. 18.

Wystawa prac Krzysztofa Wieczorka ukaże ewolucję poszukiwań artysty w zakresie grafiki warsztatowej, prowadzącą od „czystej” grafiki w kierunku przestrzeni, w której realizują się jej związki z malarstwem. Wśród inspiracji obrazowych i technologicznych znajdują się między innymi osiągnięcia siedemnastowiecznych grafików i malarzy holenderskich (przede wszystkim Herculesa Seghersa), co znajdzie odbicie w ekspozycji. Artysta odsłoni kulisy warsztatu twórczego, prezentując matryce, które posłużyły do wykonania prezentowanych prac. Podczas spotkania autorskiego scharakteryzuje swoją drogę twórczą, bogatą w konteksty tematyczne, formalne oraz techniczne.

Artysta studiował w latach 1972–1977 w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego) w Łodzi na Wydziale Grafiki. Dyplom w 1977 roku otrzymał w Pracowni Technik Wklęsłodrukowych prof. Leszka Rózgi. W tym samym roku podjął pracę na Wydziale Grafiki PWSSP. Uzyskał kwalifikacje I stopnia w 1994 roku. Twórczość autora w zakresie grafiki warsztatowej, projektowej i malarstwa.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ms2
Hüseyin Bahri Alptekin w ms2
Wyniki must have 2020
plakat1fsid
4 Festiwal Sztuka i Dokumentacja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*