16 sierpnia, podczas DŁUGIEGO WEEKENDU rozpoczynającego się już w środę, w łódzkiej Galerii W Y (ul. Piotrkowska 138/140 – koniec korytarza przy Pan Tu Nie Stał) kolejna odsłona rocznego cyklu #AV#EL, czyli audiowizualnych spotkań performatywnych. Na wystawę „Maszyna losująca jest pusta” zaprasza jej twórczyni – Karolina Mełnicka.

Urodzona w 1988 r w Toruniu. Ukończyła kulturoznawstwo na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (2010) oraz kierunek multimedia na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie (2016). Jej poszukiwania artystyczne można określić jako konceptualną sztukę krytyczną badającą wpływy technologii na tożsamość jednostki oraz na mechanizmy rzeczywistości odgórnie planowanej. Interesują ją szczególnie obserwacje metod projektowania przestrzeni lub idei dla masowego odbiorcy. Zajmuje się animacją 3d,sztuką wideo, fotografią, obiektem, performansem, szczególną ważny w jej realizacjach jest tekst. W swoich realizajach często korzysta z autorskiej poetyckiej narracji.

Jest współzałożycielką mikropaństwa Nomadic State, które współprowadzi wraz ze Stachem Szumskim, starając się projektować rozmaite narzędzia do hiperdemokracyjnego funkcjonowania. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i na świecie.

Wydarzenie ma formę darmową, niebiletowaną. Zadanie #AV #EL jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

Karolina Mełnicka: Maszyna losująca jest pusta
są gusta i guściki
a może nie ma
pokaz wideo & promocja ceraty

16.08.2018 (czwartek) / Godz.18.30
Galeria W Y / Ul. Piotrkowska 138/140
OFF Piotrkowska Center, Łódź

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Stanislaw_Szukalski_Autoportret_pastel_papier
Sekrety dzieł sztuki ujrzą światło dzienne
ms2
Hüseyin Bahri Alptekin w ms2
TWL_08
Wystawa prac studentów Pracowni Projektowania Kostiumu Scenicznego i Filmowego WSSiP (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*