IAM_00019251W poniedziałek, 16 lipca, na zaproszenie firmy Virako, przyjechała do Łodzi Jodi Bieber, laureatka World Press Photo 2011.

Sławę przyniosło jej zdjęcie młodej Aishy z Afganistanu, okaleczonej przez męża.  Trafiło ono na okładkę Time w sierpniu 2010, a Bieber przyniosło World Press Photo. Fotografka już wcześniej zdobyła wiele nagród w światowych plebiscytach. Jest autorką ponad dziesięciu wystaw indywidualnych oraz uczestniczką kilkudziesięciu grupowych. Jej prace znaleźć można w galeriach we Francji, Włoszech, RPA. Jest także cenionym wykładowcą uczelni artystycznych.    

Jodi Bieber przyjechała do Polski, aby wykonać 12 fotografii do wyjątkowego kalendarza z którego dochód ze sprzedaży przeznaczony jest całkowicie na cel charytatywny – wsparcie świetlic środowiskowych.
 
Jodi będzie przebywać w Łodzi do 27 lipca, w tym czasie zrobi zdjęcia do kalendarza oraz własnego projektu  Individualism. Projekt Jodi Bieber oparty jest na próbie uchwycenia osobowości ludzi, którzy wyróżniają się z tłumu i którzy przyciągają uwagę artystki. Jodi wyszukuje takie osoby, a następnie fotografuje je w ich domach. Łódzkie plenery będą jedynym miejscem z Polski, które zostanie zaprezentowane na wystawie oraz w albumie pod tym samym tytułem.

Przez cały czas Jodi towarzyszy asystent wybrany w konkursie. Andrzej Różycki jest studentem Szkoły Filmowej i jego zadanie to pokazanie Jodi ciekawych miejsc w Łodzi oraz przekonanie mieszkańców, aby pozwolili się sfotografować. Jeżeli więc zobaczycie zbliżającą się białą Alfę Romeo Giuliettę, to znak, że możecie znaleźć się w niezwykłym kalendarzu.

/fot.mat.pras.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Performans Łuczniczki w Muzeum Sztuki
35strzeminski
Wystawa prac laureatów XXXV Konkursu im. Wł. Strzemińskiego – Sztuki Piękne
Nostalgia na przystanku tramwajowym (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*