quadroW czwartek, 29 maja o godz. 13 w Centralnym Muzeum Włókiennictwa odbędzie się wernisaż IV Międzynarodowego Biennale Obrazu „Quadro-Art 2014”.

Jury w składzie: prof. Ryszard Hunger, Maciej Mazurek, prof. Adam Styka, dr hab. Sławomir Toman oraz Stanisłav Zorman (Czechy) wybrała 118 prac, które można obejrzeć w przestrzeni Białej Fabryki. Przyznano również następujące nagrody:

Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Konrad Wieniawa-Narkiewicz za obraz „Chiffonnage”, akryl na płótnie, 2013
oraz
I nagrodę – Piotr Korol za obraz „Wyznaczanie granic”, akryl, emalia, 2014
II nagrodę – Gabriela Nawrot za obraz „Replika”, tech. własna, 2014
III nagrodę – Andrzej Szumski, za obraz „Tablica astronomiczna”, tech. własna, 2013

Wyróżnienia:
I. Jan Trojan za obraz „Oczko wodne”, olej, płyta HDF, 2013
II. Daria Solar za obraz „Autoportret”, olej płótno 2014
III. Dariusz Słota za obraz „Yellow Submarine”, tech. własna, 2013

Lista osób zakwalifikowanych do wystawy:

1. Adamek – Chase Katarzyna – Kraków
2. Agaciak Ewelina – Łódź
3. Andrzejewska Małgorzata – Poznań
4. Balcerzak Jasiek – Warszawa
5. Baniecki Arkadiusz – Gdańsk
6. Bator Andrzej Jan – Łódź
7. Bauer-Wilczyńska Urszula – Murowana Goślina
8. Bąk Magdalena – Zarzecze
9. Brikenmajer Iwo – Kraków
10. Bucher Miroslav – Słowacja
11. Bujak Anna – Wrocław
12. Butkiewicz Piotr – Wrocław
13. Cedzyńska Beata – Gdynia
14. Chodorowska Elżbieta – Kłomnice
15. Chrzanowska Beata – Zgierz
16. Chrzanowski Marek – Zgierz
17. Chrzanowski Piotr – Łódź
18. Dellermalm Anna – Szwecja
19. Dobrzyniecki Jerzy – Tychy
20. Drejas Kazimierz – Bydgoszcz
21. Drozd-Witek Małgorzata – Kraczkowa k/Łańcuta
22. Durczewski Marek – Gdańsk
23. Dzwonik Ula – Zduńska Wola
24. Dzwonkowski Robert – Łódź
25. Gajewski Marek – Łódź
26. Głowacka Agnieszka – Łódź
27. Głowacki Janusz Rafał – Jamno
28. Grabowska Grażyna – Lublin
29. Grabowska-Galewska Aneta – Władysławowo
30. Gramatyka Jacek – Poznań
31. Grzelak Mirosłąw – Łódź
32. Herbik Dorota – Łódź
33. Herbik Marek – Łódź
34. Janecki Józef – Łódź
35. Jankowska Agnieszka – Lublin
36. Jatkiewicz Krystyna – Podkowa Leśna
37. Jaźwińska Aneta – Warszawa
38. Jędrzejko Tomasz – Janowice
39. Joostberens Jacek – Bielany Wrocławskie
40. Kalinowski Grzegorz – Łódź
41. Kaliski Władysław – Łódź
42. Kędzia Katarzyna – Zgierz
43. Kita Adam – Lublin
44. Kopeć Krzysztof – Katowice
45. Korol Piotr – Lublin
46. Krajewska –Pietrasik Danuta – Ustronie
47. Kruczkowska-Król Iwa – Zabrze
48. Krzyżanowski Piotr – Łódź
49. Kulej Włodzimierz – Częstochowa
50. Kuszaj Jolanta – Toruń
51. Kuzio-Bilska Bożena – Łódź
52. Kwieciński Grzegorz – Łódź
53. Majewski Maksymilian Aleksander – Pabianice
54. Majewski-Kreutz Kajetan – Pabianice
55. Malchrowicz-Kulągowska Iwona – Warszawa
56. Malik Jan Wojciech – Złotniki k/Poznania
57. Maniewska Katarzyna – Kalisz
58. Markiewicz Andrzej – Radom
59. Matuszewski Marian – Tomaszów Mazowiecki
60. Mikołajczyk Urszula – Łódź
61. Młynarczyk Dariusz – Głowno
62. Munzer Barbara – Warszawa
63. Myjak Aleksander – Warszawa
64. Napierała Paweł – Poznań
65. Nawrot Gabriela – Zgierz
66. Niewieczerzał Jacek Krzysztof – Piotrków Trybunalski
67. Nowak Rozalia – Poznań
68. Opoczyńska-Bilewicz Janina – Łódź
69. Orzechowski Janusz – Szczecin
70. Ostrowska Wiesława – Racibórz
71. Ostrowski Aleksander – Racibórz
72. Pacha Damian – Bolesławiec
73. Pałka Monika – Kraków
74. Pęcherska-Chełkowska Małgorzata – Kraków
75. Piasecki Bogusław Maria – Koluszki
76. Piekut Dariusz – Skierbieszów
77. Plucha Ada – Warszawa
78. Przybysławski Piotr – Łódź
79. Raczyńska Weronika – Warszawa
80. Radova Marina – Kazimierz Dolny
81. Rokicka Honorata – Pabianice
82. Romańska Monika -Warszawa
83. Rudzka Izabela – Poznań
84. Skoczek-Wojnicka Mira
85. Słota Dariusz – Częstochowa
86. Słota Paweł – Częstochowa
87. Sługocka-Biegańska Zofia – Łódź
88. Sojka Jerzy – Tychy
89. Solar Daria – Łódź
90. Sroczyńska Urszula – Łódź
91. Stach Stanisław – Olkusz
92. Stachura Stanisław – Łódź
93. Staiger Aurélie – Stuttgart – Niemcy
94. Stelmaszczyk Włodzimierz – Łódź
95. Stolarczyk Zbigniew – Łódź
96. Strąk Justyna – Warszawa
97. Surina Olena – Świdnica
98. Szczęśniak Magdalena – Kraków
99. Szumigaj-Badziak Anna – Tuszyn
100. Szumski Andrzej – Oleśnica
101. Tomalak Stanisław – Brzeg Dolny
102. Tomporek-Fukuoka Ewa – Łódź
103. Trojan Jan – Łódź
104. Trzaska Krzysztof – Warszawa
105. Tsycher Mirosław – Słowacja
106. Urbański Rafał – Kielce
107. Wasik Stanisław – Łódź
108. Wereszczyńska Agata -Łódź
109. Wieniawa-Narkiewicz Konrad – Warszawa
110. Wodziński Tadeusz – Zgierz
111. Wojdała-Markowska Hanna – Radom
112. Wojtanowski Szymon – Tarnowiec
113. Wojtysek Tomasz – Częstochowa
114. Zacharewicz Marzena – Radomsko
115. Zawierucha Katarzyna – Kraków
116. Zbierska-Michalak Katarzyna – Łódź
117. Zimnicka-Prabucka Renata – Olsztynek
118. Żólkiewska Sylwia – Warszawa

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
191-080-utkin2
191 Aukcja Promocyjna
anavgranda
Avangranda w Ośrodku Propagandy Sztuki
lazienki_lodzkie_6
Otwarcie (i zamknięcie) Galerii Łazienki Łódzkie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*