DSC_8472Życie rodzinne dwóch europejskich kultur, międzyludzkie więzi i ich wizualne reminiscencje oddane na fotografii. Czy uczuć naprawdę nie można opisać obrazem?

Kilka podjętych i realizowanych na przestrzeni tygodni i miesięcy prób dowodzi iż jest to poniekąd możliwe. Poniekąd, gdyż prawdziwy zapis emocjonalnych doświadczeń jest odczytywalny jedynie przez tych, których sam zapis dotyczy.

Jako widzowie poznajemy, kojarzymy, doświadczamy, obserwujemy kolejne motywy, fizyczne stany ludzkiego ciała, lecz pozbawieni osobistego klucza gubimy drogę, zbaczając z wyznaczonej przez autora ścieżki na manowce własnych emocji i własnych kryjących się w podświadomości zapisów intymnych uczuć.

DSC_8454

Fotografia, choć osobista, choć estetyczna w swojej formie i  ogólnodostępna, na zawsze pozostanie jedynie sztuką powierzchowności, podstawowych ruchów, mimiki i barwy.

DSC_8494

Podejmowane jednak próby zgłębienia ludzkiej natury wprowadzają nas w nową epokę twórczości. Twórczości, której narzędziem jest obraz zycia, twórczości współczesnej. Bo przecież artystą może być każdy.

– Csoszó Gabriella / Dóka Béla / Ember Sári / Fátyol Viola / Hermann Ildi – Międzyludzkie powiązania

– Projekt Bałuty-Bałuty (marzec-maj 2010)

Wystawy podziwiać można w siedzibie Łódź Art Center, przy ul. Tymienieckiego 3

 

Zobacz inne relacje z Fotofestiwalu!

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
wspolny_projekt_internet
Wspólny Projekt Muzeum Sztuki
1536424_686660661385910_461777471_n
Konkurs fotograficzny Pozdrowienia z Łodzi
asap2
ASAP – rzecz o projektowaniu: Fajne Chłopaki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*