dedeciusDo niedzieli, 30 sierpnia, w Muzeum Miasta Łodzi trwa wystawa „Karl Dedecius. Literatura-Dialog-Europa”. Zostanie ona wkrótce zaprezentowana w Słubicach oraz w Darmstadt. Z okazji zakończenia ekspozycji w Łodzi zapraszamy na wydarzenia towarzyszące.

27 sierpnia (czwartek), godz. 11:00 | Laboratorium języka – warsztaty językowe dla młodzieży
Udział bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy: n.krolikowska @muzeum-lodz.pl, 42 254 90 11

Gramatyki różnych języków to skomplikowane systemy, jednak  jednocześnie słowa odsyłają zawsze do konkretu doświadczeń. To umożliwia wzajemną komunikację i międzykulturowy dialog. W czasie warsztatów językowych skoncentrujemy się na obu tych aspektach języka. Obok części związanej z przekładem tekstu literackiego i źródłosłowem słów, zajmiemy się także dialogiem intuicyjnym, sprawdzając, czy języki mogą być  całkowicie „obce”.

29 sierpnia (sobota), godz. 11:30 | Wycieczka rowerowa po Łodzi śladami Karla Dedeciusa
Wstęp wolny

Wybitny tłumacz Karl Dedecius urodził się niemal 95 lat temu w wielokulturowej  Łodzi. Jak wyglądało wtedy miasto, w jakich miejscach spędzało się czas wolny, gdzie znajdowało gimnazjum polskie, a gdzie niemieckie? W  jakie kolejne miejsca przenosiła się rodzina Dedeciusów? W czasie wycieczki rowerowej śladami  wybitnego tłumacza odwiedzimy wybrane miejsca związane z jego biografią, a zarazem z przeszłością miasta.

29 sierpnia (sobota), godz. 13:30 | Finisażowe prowadzanie kuratorskie
Prowadząca: Marta Skłodowska
Wstęp wolny

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
zaproszenie-mailowe-2
Andrzej Czarnacki: skłonność uparta w Muzeum Sztuki
kolumny
Kolumna – Las Miasto – Ogród
Obraz + Tekst = Sztuka #3: Barbara Okrasa

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*