logo_czytelniaGaleria Imaginarium (Traugutta 18) uruchamia wyjątkową i jedyną w Łodzi Czytelnię Artystyczną. Do korzystania ze zgromadzonych zbiorów pomysłodawcy zachęcają wszystkich łodzian zainteresowanych wydawnictwami i publikacjami z zakresu sztuk wizualnych.

Księgozbiór budowany jest tak, by składał się nie tylko z książek o samej sztuce, ale też z wydawnictw dotyczących wszelkich zjawisk wokół niej. Kolekcja ta będzie się stale powiększać, ewoluować. Czytelnia ma już w swoich zbiorach wydawnictwa Galerii FF, Muzeum Sztuki w Łodzi,  Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i wielu innych instytucji, które przekazały swoje wydawnictwa.

W Czytelni Artystycznej można przejrzeć archiwalne roczniki kwartalnika „Fotografia” (polskiego, niemieckiego, czeskiego i rosyjskiego) oraz unikatowe książki związane z fotografią i sztuką, katalogi wystaw oraz czasopisma artystyczne.

Czytać książki i czasopisma można zupełnie za darmo. Miejsce posiada dostęp do bezprzewodowego internetu (wi-fi). W trakcie lektury można uraczyć się kawą, herbatą, ciastkiem. Czytelnia Artystyczna służy zbiorami od wtorku do soboty w godz. 14-18 (w czasie trwania wystaw w Galerii Imaginarium).

Zobacz także:

Dyplomy – wystawa prac studentów PWSFTViT w ŁDK (foto)

Pomyłka / Tripping point of fauilure (foto+wideo)

CRASH 2.0 – Robert B. Lisek w Galerii NT (foto)

Ape-X w Galerii NT (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
teresa
Teresa Żarnowerówna. Artystka końca utopii w Muzeum Sztuki
IAM_00019251
Jodi Bieber, laureatka World Press Photo 2011 w Łodzi
Sztuka DC. Świt superbohaterów w EC-1 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*