scianaszumow15 marca w klubokawiarni 6 dzielnica wystąpili czescy artyści: Matěj i Jakub Frank.

Jakub jest studentem historii sztuki i muzykiem zajmującym się preparacją instrumentów w celu rozszerzania ich możliwości brzmieniowych i artykulacyjnych, natomiast Matěj to absolwent rzeźby (wyróżniony w konkursie “Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych 2014”), podejmujący w swojej twórczości zagadnienie przenikania się sztuk wizualnych i dźwięku. W ramach działalności stowarzyszenia „Bludný kámen” organizują w Opawie i Ostrawie wystawy oraz koncerty muzyki eksperymentalnej.

joomplu:86909

Artyści wykonali performance „Hlukové stěny” (Ściany szumów), w którym głównym instrumentem jest ściana pokryta porozklejanymi na całej ścianie taśmami magnetofonami, wystającymi sprężynami i porozciąganymi w przestrzeni drutami. Artyści wydobywali z niej dźwięki poprzez przesuwanie po odcinkach taśmy głowicą magnetofonową podłączoną do miksera oraz szarpaniem wystających, amplifikowanych przez przetworniki drutów i sprężyn.

W nadchodząca niedziele performance „Czarny latawiec„ Daniela Brożka zakończy cykl wydarzeń z pogranicza sztuk wizualnych, muzyki i performance – „Byle do wiosny”. Organizatorem cyklu jest łódzka artystka intermedialna – Joanna Szumacher.

/zdjęcia :Marcin Małecki

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Sala_Neoplastyczna_po_renowacji
ms1 OdNowa (foto)
Samuel_Hirszenberg_Pejza_Inowdz_akwarela_1890
Nowe dzieła sztuki w kolekcji Muzeum Miasta Łodzi (foto)
Sztuka DC. Świt superbohaterów (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*