plakat_-_wystawaDory_HaryW czwartek, 13 marca o godz. 13 w Centralnym Muzeum Włókiennictwa rozpocznie się wernisaż wystawy Dory Hary – Błony – interfejs dla malarstwa i przestrzeni.

Dora Hara jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni Orłowie, studiowała w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej w Poznaniu, doktorat obroniła w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Pracuje w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi i w Warszawie. Obecnie jest doktorem habilitowanym sztuk plastycznych. Jest przedstawicielem na Polskę międzynarodowego zrzeszenia World Textile Art Organization (WTA) z siedzibą w Miami (Kalifornia, USA).

Zajmuje się tkaniną unikatową, instalacją malarską, sztuką performance i open space. Przeprowadziła wiele przedsięwzięć indywidualnych w kraju i za granicą, m. in.: „Hołd dla faraonów” „Błony” Instalacja w świątyniach w Luksorze, Karnak i osadzie Beduinów (2004; Egipt), „Błony” Instalacja na dziedzińcu Pałacu Wilanowskiego w Warszawie i dziedzińcu SWSPIZ w Łodzi, Veli Rosni (Chorwacja), Moskwie (Rosja) (2005), „Kwiaty polskie – Zasłony” instalacja w Pałacu w Słubicach (2006), „…dla Afryki” Instalacja Chott al Jerid na Saharze (2006; Tunezja), „3 x 3 Circles” 300 x 300 cm. Instalacja w Teotihuakanie (2011; Meksyk), Mixed Media Art Communications w kilku miastach Japonii (2011). Swoje prace pokazywała na wielu wystawach zbiorowych, m.in.: 20th Miniartextil International Contemporary Textile Art w Como, Paryżu i Wenecji (2010), Contemporary Art Biennial of Fukushima w Fukushimie (2010; Japonia), 6th, 7th International Fiber Art Biennial „From Lausanne to Beijing” w Zhengzhou (2010 – wyróżnienie), Nantong (2012), 6 Międzynarodowym Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej „Barwy i faktury” w Gdyni (2011), World Textile Art w Miami, „Moving Water and River” Taiwan International Quilt Exhibition w Taichung City i Tainan (2012; Tajwan) oraz 14 Międzynarodowym Triennale Tkaniny w Łodzi (2013). W tym roku weźmie udział w międzynarodowym konkursie Salon des Réalités Nouvelles w Paryżu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
plakat_ndwpalapozn_-_plazma
Niedziela w Pałacu Poznańskich – 35 lat Muzeum Miasta Łodzi
asap2
ASAP – rzecz o projektowaniu: Fajne Chłopaki
once-in-a-blue-moon-invite
once in a blue moon w Galerii OFF Piotrkowska

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*