No… i teraz to jest reklama! – można powiedzieć, parafrazując slogan. Bogusław Linda, grający Władysława Strzemińskiego w „Powidokach” Andrzeja Wajdy, wystąpił w spocie promującym dobiegającą końca inwestycję Muzeum Sztuki w Łodzi. Reklama nakręcona przez Opus Film i wyreżyserowana przez Piotra Szczepańskiego jest od wtorku emitowana w największych polskich stacjach telewizyjnych oraz na kanałach VOD.

W spocie obok Bogusława Lindy zagrały także inne gwiazdy – dzieła z kolekcji Muzeum: rzeźba Sosnowskiej „Wejście – Ursus”, „Rozmowa mebli” Massona, „Kompozycja architektoniczna 12C” Strzemińskiego i instalacja-neon Bonvicini „NOT FOR YOU”. W kulminacyjnym momencie Linda w znaczący sposób wchodzi w interakcję z pracą Bonvicini – zasłaniając zawarte w niej przeczenie, odkrywa prosty przekaz: FOR YOU.

Spot współtworzy akcję promocyjną związaną z rewitalizacją infrastruktury muzeum. Dzięki przebudowie ms1 już wkrótce będzie mogło pokazywać sztukę na zupełnie nowe, bardzie inkluzyjne sposoby.

Inwestycja umożliwi korzystanie m.in. z oferty nowoczesnej, specjalistycznej biblioteki, posiadającej unikatowe zbiory oraz rozszerzonego programu edukacyjnego. Nowa przestrzeń działu edukacji została od początku zaprojektowana przy udziale zespołu edukatorów, co jest działaniem unikatowym na skalę Polski.

Ponadto, dzięki realizacji projektu, umożliwiony został dostęp do oferty muzeum osobom niepełnosprawnym, które będą miały również ułatwiony dostęp do odnowionego już zabytkowego budynku Pałacu Maurycego Poznańskiego, w którym mieści się m.in. słynna Sala Neoplastyczna zaprojektowana przez Władysława Strzemińskiego.

Spot promuje efekty przeprowadzonej rewitalizacji infrastruktury Muzeum w ramach projektu „Rewitalizacja infrastruktury Muzeum Sztuki w Łodzi – Gdańska 43”

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
pocztowka_poziom_4
Fotofestiwal 2013 – informacje
grand
Grand Prix Fotofestiwal 2016 – informacje
Angelika-Markul_Galeria_Arsenal_Poznan_1
Nieokiełznane siły, współczesne demony

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*