Goodfellas-Artur_TrojanowskiWolność wypowiedzi, obowiązujące normy społeczne, działalność kościoła, funkcjonowanie wielu instytucji kulturalnych w kraju to tematy które od lat określają działalność artystyczna Pawła Hajncla, Artura Trojanowskiego, Marcelo Zamenhoffa. Bunt i opozycja które cechują sztukę młodego pokolenia znajdują wyraźne odbicie w pracach prezentowanych czterdziestolatków. “Bad Boys” ukazuje dwie strony działalności na polu sztuki każdego z nich.

Paweł Hajncel – jest autorem filmów video, performance, akcji, ostatnio dość głośnej gdzie przebrany za motyla szedł z procesją Bożego Ciała. Równocześnie uprawia malarstwo które jest rodzajem przeciwwagi do krytycznych wystąpień zarówno przed kamerą jak i wśród zaskoczonej często publiczności.

Artur Trojanowski – głównie zajmuje się obrazem, gdzie przy użyciu szablonów tworzy wysmakowane kompozycje malarskie. Nie przeszkadza mu to w owijaniu taśmą policyjną znanych obiektów w Europie jak i w Polsce tworząc “Pejzaże Europy”i “Pejzaże Polski”. Działania te są znakiem rozpoznawczym grupy Art. Spożywcze, którą Trojanowski tworzy wraz z żoną.

Marcello Zamenhoff – jest autorem filmów video najczęściej opierających się na krytyce i absurdzie pojmowanych szeroko norm społecznych, które ograniczają poczucie wolności autora. Tworzy również  instalacje łącząc obiekty ze światłem i dźwiękiem. Jest założycielem i liderem grupy Mikrowafle.

Kurator projektu: Bartek Jarmoliński. Otwarcie wystawy odbędzie się 30 marca o godz. 19 w Galerii Promocji Młodych BOK Rondo, Limanowskiego 166 w Łodzi. Ekspozycja będzie czynna dla zwiedzających do 19 kwietnia br.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
FPR_2014_02
Fotograficzną Publikację Roku 2014
laslo
László Fehér – Roman Lipski w Atlasie Sztuki
nastyku
Na styku szarości – Miłosz Krajewski w Galerii Bałuckiej
1 Komentarz
  • dAREK
    7 lipca 2012 at 18:10

    CO OKOŁO PIEĆ MINUT NA ŚWIECIE MORDOWANY JEST JEDEN CHRZESCIJANIN,GDYBY TEN PAN WYŚMIEWAŁ JUDAIZMU ODRAZU ZOSTAŁ BY SKAZANY ZA ANTYSEMITYZM ŻE JUZ O TYM CO BY SIĘ DZIAŁO GDYBY OBRAZIŁ ISLAM NIE WSPOMNE.CZAS ABY KATOLICY MIELI WŁASNA LIGE PRZECIW ZNIESLAWIENIU.

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*