kelnerzy-pe148„Tygodnik Powszechny” w swoim 31. tegorocznym numerze opublikował tekst, na temat tego co jest ważne w sztuce współczesnej. Dostrzeżono w nim działalność Atlasu Sztuki umieszczając łódzką galerię na czwartym miejscu wśród instytucji niepublicznych działających na polskim rynku sztuki współczesnej.

   
Także tygodnik „Polityka” dostrzegł działalność Atlasu Sztuki. W autorskim rankingu najbardziej znanych, dziwacznych, ekstrawaganckich i spektakularnych gestów artystycznych autorstwa Piotra Sarzyńskiego w kategorii „Polska” wystawa Elżbiety Jabłońskiej zatytułowana „83 kelnerów i pomocnik” znalazła się na szóstym miejscu z wspaniałą oceną „zabawne, przewrotne, ironiczne”. Wystawa ta prezentowana była w Łodzi w 2006 roku.

Do 12 września br. w Atlasie Sztuki można podziwiać wystawę Romana Lipskiego. Ósmy sezon działalności łódzka galeria zainauguruje 24 września wystawą wielkiej damy sztuki współczesnej Ameryki Południowej – prof. Reginy Silveiry. Artystka przygotowała z tej okazji dwie niezwykłe instalacje.

/mat.pras.
 
Zobacz także:

{jumi [media/reklama.htm]}

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
logo_Festiwalu_Wideo_Punkty_Widzenia
Festiwal Sztuki Wideo Punkty Widzenia 2012
V edycja konkursu Przecieki Sztuki
Ewa_Partum_Hommage_a_Solidarno_d_1982
Ewa Partum. Nic nie zatrzyma idei sztuki w ms2

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*