asapCelem spotkań jest przybliżenie szerszej publiczności, czym jest zawód grafika i projektanta graficznego. Jaka jest różnica i specyfika w pracy freelancera, a jak wygląda ona w studiu graficznym, czy agencji reklamowej. Pragniemy zaprosić doświadczonych jak również początkujących w tym zawodzie projektantów oraz wykładowców. Chcemy aby podzielili się swoimi doświadczeniami z różnych perspektyw, opowiedzieli o swoich początkach w tej branży, jakie zlecenia przysporzyły im najwięcej satysfakcji, a które były mało udane. Każde wystąpienia będzie miało swój temat przewodni – Magdalena Lauk opowie o byciu projektantem – idealistą, odejmowaniu, pracy mobilnej i kaligrafii.

Poza spotkaniem i rozmową, cyklowi będzie towarzyszyła wystawa poszczególnych gości. Tym samym 24.06 zapraszamy na pierwszą część “teoretyczną”, a już tydzień później (1.07 | g.20) na otwarcie wystawy autorstwa Magdaleny Lauk. Wystawa będzie się składać z kaligraficznego muralu i prezentacji projektów zrealizowanych przez TES Studio. Wystawa potrwa do 22.08

Magdalena Lauk jest absolwentką łódzkiej ASP. Dyplom, dotyczący łódzkiej typografii ulicznej site specific, obroniła w Pracowni Projektowania Grafiki Wydawniczej, a później ruszyła w świat w poszukiwaniu przygód. Najchętniej projektuje książki. Lubi litery dlatego, że można z nich składać słowa, a ze słów zdania i komunikaty. Lubi prostotę i funkcjonalność. Bada przestrzeń pomiędzy designem i sztuką.

— wstęp wolny —

Wydarzenie wspierają:
Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU)
Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej
Plaster Łódzki

Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Bartek Jarmoliński – Nihil veditur w Galerii Willa
Andrzej_Podkanski_Cykl_Park_2001-2015_akryl_192_x_250_fo
Obrazy Andrzeja Podkańskiego w Ośrodku Propagandy Sztuki
stronas
Wystawa malarstwa Izabeli Stronias

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*