aktoto_plakat_a32A kto to ? Kardamon i AKT OTO !  Artystyczny już nie tylko kulinarnie Kardamon tym razem w kolaboracji z fotograficznie artystyczną duszą. Szykujemy dla Was wernisaż. Rafał podzieli się z nami efektami swojej współpracy z aparatem analogowym Kiev 6c , a jego niesamowite fotografie aktowe już 11 maja przyozdobią nasze ściany.

Rafał Jakuszczonek! Fotografią zajmuje się od 2009 roku, choć pierwszy raz za aparat chwycił jeszcze przed maturą. Pierwsze fotograficzne kroki skierował na kolejowe tory i to one stały się jego życiową pasją. Jest założycielem i twórcą fan page’a „Łódzkie Tory”, na którym wciąż możemy obserwować jego prace.

Fascynacja ludzkim ciałem, jego geometrią i kompozycją samą w sobie przyszła pod koniec 2015 roku. Wtedy to rozpoczął swoje eksperymenty fotograficzne i niesamowite spotkania twórcze z modelami. Wychodząc poza granice własnego komfortu, przezwyciężając własny wstyd, za każdym razem nawiązuje cienką, delikatną relację z żywą, czującą osobą. Efekty kreatywnej współpracy i zaufania obu stron możemy dziś obserwować na obrazach publikowanych przez artystę.

Wkomponowywanie ludzkiego ciała w zastane otoczenie to jednocześnie wyzwanie i przygoda dla samego fotografa jak i modeli. Nagie ciało wzbudza emocje, często bardzo różne, gdyż na zdjęciach możemy zobaczyć nieszablonowe postacie, nie mieszczące się w narzuconych nam przez mas media i społeczeństwo ramach piękna. Każda fotografia jest swego rodzaju buntem i sprzeciwem przeciwko tym właśnie normom. Zwolennik ruchu body positive, stawia na przełamywanie konwenansów, szczere fotografie, oraz podróż odrywającą od rzeczywistości. Jak sam mówi bada granicę pomiędzy rzeczywistością a wykreowanym obrazem, wywołując często skrajne reakcje wśród swoich odbiorców, nie raz prowokując dyskusje nawiązujące do estetyki, ludzkiego ciała, podejścia do fotografii i ludzi w ogóle. Każdej fotografii towarzyszy historia i droga, którą przemierzał wspólnie z modelem.

Wszystkie zdjęcia, które możemy oglądać podczas wystawy wykonane zostały średnioformatowym aparatem analogowym KIEV 6c. Fotografia analogowa dodaje do obrazu nutkę magii, wyjątkowości i ponadczasowości, która jest nie do uzyskania za pomocą aparatu cyfrowego.

11 różnych modeli
11 różnych kompozycji
11 różnych osób
11 różnych sytuacji
11 różnych relacji

Całemu wydarzeniu będzie towarzyszyć analogowa oprawa muzyczna. Muzyka z winyla ! nad którą piecze będzie trzymała łódzka grupa Jam Vibez Sound. Napijemy się cydru, zadbamy o Wasze podniebienia i dobrą atmosferę , czyli co ? Widzimy się!

aktoto_plakat_a3

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Karolina Mełnicka w Galerii W Y
Picasso_Pablo_Tte_de_jeune_fille
Picasso i Kandinsky w Muzeum Sztuki
glowne_abaka_tex
„Opus et fabulas” Magdaleny Abakanowicz (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*