W sobotę, 23 listopada łódzki dom aukcyjny Rynek Sztuki zaprasza na 48 Aukcję Promocyjną, w czasie której wystawione będą na sprzedaż dzieła sztuki wykonane przede wszystkim przez absolwentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego. Wbrew pozorom, pomimo że uczelnia opanowana jest przez zwolenników kierunku określanego jako postkonstruktywizm, wielu jej absolwentów tworzy kompozycje realistyczne, symboliczne lub surrealistyczne.

Są wśród nich, należąca do pierwszej dziesiątki najlepiej sprzedających swoje obrazy wśród artystów młodego pokolenia Paulina Zalewska, czy cieszące się dużym uznaniem wśród kolekcjonerów Magdalena Połacik i Kamila Stępniak. Na uwagę zasługują również pejzaże Sławomira Sicińskiego i Wojciecha Piekarskiego utrzymane w duchu koloryzmu. Oferta obejmuje też kilkanaście obiektów ceramicznych jak figurki, użytkowe naczynia czy dekoracyjne gadżety. Ten rodzaj sztuki, bardzo ceniony szczególnie na dalekim wschodzie, w Polsce ciągle jeszcze ma mało amatorów. Dzięki temu artystycznie dopracowane, mogące stanowić ozdobę każdego wnętrza dzieła można kupić za niewielką cenę – bo od 200 do 500 złotych.

Łącznie na aukcji zaprezentowanych będzie 125 obiektów i wszystkie z nich można zobaczyć w salonie domu aukcyjnego przy ul. Wschodniej 69, na I piętrze. Ponadto oferta publikowana jest na stronie www.ryneksztuki.eu i innych portalach. W aukcji będzie można wziąć udział osobiście lub licytować przez telefon oraz internet. Początek licytacji w sobotę o godz.12:00, wstęp jest wolny, ale osoby zainteresowane zakupami proszone są o wcześniejszą rejestrację.

Patronat nad aukcją objęła Pani Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi Profesor Jolanta Rudzka-Habisiak.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
T_van_Doesburg_Kontrkompozycja_XV_1925_preview
Organizatorzy życia. De Stijl, polska awangarda i design
teresa
Teresa Żarnowerówna. Artystka końca utopii w Muzeum Sztuki
plakat_14_MTT
14 Międzynarodowe Triennale Tkaniny w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*