ap40-plakat9W sobotę 12 maja odbędzie się w siedzibie łódzkiego domu aukcyjnego Rynek Sztuki 40 Aukcja Promocyjna. Pierwsza miała miejsce 12 lat temu i od tej pory kilka razy do roku można licytować dzieła łódzkich artystów, zarówno tych z kilkuletnim doświadczeniem jak też młodych absolwentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego.

Promocja polega na oferowaniu kolekcjonerom i inwestorom obrazów, rzeźb, grafik i wyrobów ceramicznych wykonanych przez przedstawicieli łódzkiego środowiska plastycznego, z niskimi cenami wywoławczymi. Autorami dzieł są profesjonalni twórcy, z dyplomami uczelni, co daje gwarancję dobrego warsztatu, klientom pozostaje więc tylko kierowanie się własnym gustem.  Pod młotek pójdą 124 obiekty a licytacje zaczną się na ogół od 300 – 500 zł.

Wśród autorów są artystki zaliczane do polskiej czołówki młodego pokolenia plastyków jak Paulina Zalewska, Katarzyna Gołębiowska i Magdalena Połacik. Przy okazji będzie można też zobaczyć wystawę ostatniej z nich, która trwa w Galerii ELart (ul. Wschodnia 69, wejście na parterze od ul. Narutowicza). Ciekawostką aukcyjną jest zastaw 13 szkicowych rysunków Sławomira Sicińskiego, które będzie można licytować od 700 zł.

Wszystkie dzieła można oglądać w salonie Rynku Sztuki przy ul. Wschodniej  69, na I piętrze oraz na stronach internetowych: www. ryneksztuki.eu, www.artinfo.pl, www.onebid.pl i www.artprice.com. W aukcji można brać udział osobiście, telefonicznie lub licytować on-line.Licytacja odbędzie się w sobotę, w miejscu ekspozycji dzieł, tj. przy ul. Wschodniej 69, na I piętrze i rozpocznie o godz.12:00.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
3FESTIVAL_ogol
Nadchodzi 3. Festiwal Sztuka i Dokumentacja!
Barbara Olejarczyk – Pejzaż słowny w Galerii Bałuckiej
janmanu
Ján Mančuška. Najważniejsze zawsze jest niewidoczne

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*