ap39-plakat_2W dniu 10 lutego odbędzie się 39 Aukcja Promocyjna zorganizowana przez łódzki dom aukcyjny Rynek Sztuki, w czasie której zaoferowane będą na sprzedaż dzieła łódzkich artystów, zarówno z kilkuletnim doświadczeniem jak też młodych absolwentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego.

Na co dzień kolekcjonerzy mogą zapoznać się z ich twórczością w Galerii ELart przy ul. Narutowicza, gdzie można kupować obrazy i rzeźby. Jednak kilka razy do roku w ramach promowania ich twórczości organizowane są aukcje w czasie których do kupowania zachęcają bardzo niskie ceny wywoławcze. To okazja, z której korzystają zarówno kolekcjonerzy jak też dekoratorzy wnętrz i właściciel innych galerii. Dzięki temu przedsięwzięciu za każdym razem ok. 100 prac trafia do nowych właścicieli, którzy licytują je do kwot od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Najwyższe notowania osiągały na ostatnich aukcjach obrazy Magdaleny Połacik, Pauliny Zalewskiej, Dominika Janyszka, Sławomira Sicińskiego czy Katarzyny Gołebiowskiej. Za każdym razem na aukcji pojawiają się też artyści debiutanci, którzy dzięki udziałowi w aukcji „na własnej skórze” uczą się jak funkcjonować na polskim rynku sztuki i zarabiają pierwsze pieniądze z własnej twórczości.

Tym razem na aukcję przygotowano ofertę złożoną ze 117 obrazów i ceramiki. Można je zobaczyć w galerii przy ul. Wschodniej 69, na I piętrze oraz na stronach internetowych: www.ryneksztuki.eu, www.artinfo.pl, www.onebid.pl i www.artprice.com, W aukcji można brać udział osobiście, telefonicznie lub licytować on-line.

Licytacja odbędzie się w sobotę, w miejscu ekspozycji dzieł, tj. przy ul. Wschodniej 69, na I piętrze i rozpocznie się godz.12:00.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
16_kopia
Wirtualna wystawa: Piotr Pasiewicz – Mowa Linii
203 Aukcja Dzieł Sztuki
fotofestiwal
Fotofestiwal 2017 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*