W sobotę 12 czerwca łódzki dom aukcyjny Rynek Sztuki zaprasza na 218 aukcję obrazów, grafik, rzeźb i rzemiosła artystycznego. Licytować będzie można 121 obiektów zarówno powstałych w XIX i XX wieku, jak i stworzonych przez współczesnych artystów. Wśród obrazów popularnych malarzy z lat minionych wymienić należy dzieła Stanisława Górskiego „Portret kobiety z różami”, Feliksa Michała Wygrzywalskiego „Przypływ”, Wincentego Wodzinowskiego „Plotki” i dwie małe kompozycje Ignacego Zygmuntowicza „Dorożka na placu” oraz „Myśliwi przy ognisku”.

Bogato reprezentowana jest twórczość łódzkiego środowiska plastycznego, mi.in. kolorystów: Konstantego Mackiewicza, Jerzego Rene Groszanga i Józefa Wasiołka, konstruktywisty Bolesława Utkina oraz współczesnych, parających się sztuką nowoczesną jak Piotr Ciesielski, Andrzej Gieraga, Katarzyna Gołębiowska, Jolanta Rudzka-Habisiak, Jolanta i Marek Wagner.

Ofertę uzupełniają grafiki m.in. Stefana Mrożewskiego, prezentujące sztukę okresu międzywojennego i poszukiwane ostatnio przez kolekcjonerów drzeworyty japońskie z przełomu XIX/XX w.

Wszystkie dzieła przeznaczone na licytację prezentowane są na stronie www.ryneksztuki.eu i w salonie firmy przy ul.Wschodniej 69 (I piętro). Osoby zainteresowane osobistym uczestnictwem w aukcji proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny – 42 630 4779, w celu zarezerwowania miejsc, gdyż ich liczba jest ze względu na pandemię ograniczona. Licytować można też przez portale www.onebid.pl i www.artinfo.pl oraz oczywiście przez telefon, kontaktując się wcześniej bezpośrednio z domem aukcyjnym.

Aukcja rozpoczyna się o godz. 12:00.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Słownik kultury Łódz/ludz-kiej w Galerii Re:Medium
Teresa Tyszkiewicz: dzień po dniu w ms2 (audio)
oddo
Od… do… w Galerii Willa

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*