W sobotę 6 marca łódzki dom aukcyjny Rynek Sztuki zaprasza na 216 Aukcję Dzieł Sztuki, w czasie której będą sprzedawane obrazy, grafiki i rzeźby artystów tworzących na przełomie XIX/XX w. oraz w latach późniejszych. Oprócz kompozycji łódzkich twórców, które goszczą na każdej aukcji, licytowane będą też dzieła artystów z innych środowisk. Interesujące są np. portrety hrabiowskiej rodziny Litow wykonane pastelami przez Henryka Wiercieńskiego czy „Powrót z targu” Ignacego Zygmuntowicza, twórcy popularnych scen rodzajowych.

Spośród grafik warto zwrócić uwagę na litografie światowych sław: Marca Chagalla i Joana Miró. W ofercie są też obiekty rzemiosła artystycznego m.in. związane z kulturą judaistyczną, jak balsaminki, świecznik chanukowy czy rimonim – zwieńczenie zwoju Tory oraz zestaw pocztówek ukazujących Żydów w różnych scenach rodzajowych.

Najdroższą pozycją jest „Preludium do szału”, obraz przypisywany Władysławowi Podkowińskiemu, które będzie miało cenę wywoławczą 50.000 zł. Być może jest to jeden ze szkiców, jakie artysta wykonał szykując się do namalowania sławnego obrazu, który obecnie eksponowany jest w Muzeum Narodowym. Warto przypomnieć, że ok. 20 lat temu w Łodzi pojawiła się na rynku jedna z wersji tego dzieła.

Oferta aukcyjna prezentowana jest w salonie firmy przy ul. Wschodniej 69, na I piętrze oraz na stronie www.ryneksztuki.eu. W aukcji można brać udział osobiście, ale wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc przez telefon 42 630 4779, telefonicznie oraz przez internet, m.in. poprzez portale www.onebid.pl i www.artinfo.pl. Początek licytacji w sobotę o godz. 12:00.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
anka_leniak_-_zarejestrowane_20120414_1370232877
5. Festiwal Sztuka i Dokumentacja – informacje
Nowe dzieła w kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi
30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*