W sobotę 23.01.2021 r. odbędzie się 215 Aukcja Dzieł Sztuki zorganizowana przez łódzki dom aukcyjny Rynek Sztuki. To już kolejna aukcja, która odbywa się w warunkach narzuconych przez pandemię, ale pomimo utrudnionego kontaktu z klientami licytacje odbywają się zgodnie z przyjętym harmonogramem. Dzieła zaoferowane na sprzedaż można oglądać zarówno „na żywo” w siedzibie firmy jak i na stronie www.ryneksztuki.eu oraz kilku innych portalach internetowych. Licytacje odbędą się przede wszystkim przez telefon i internet.

Spośród obrazów znajdujących się w ofercie uwagę kolekcjonerów może wzbudzić „Kościół w śniegu” Juliana Fałata z ceną wywoławczą 48.000 zł, czy też fakturalnie malowany „Minaret” Otto Pippla wystawiony z ceną 9.500 zł. Artysta ten związany był z Łodzią, w naszym mieście tworzył na początku XX w., później zaś wyemigrował do Niemiec. Przede wszystkim znane są jego górskie pejzaże alpejskie.

Oprócz obrazu Pippla na aukcji będą dzieła innych łodzian: Abrahama Behrmanna, Wiesława Garbolińskiego, Anrzeja Gieragi, Jerzego René Groszanga, Lecha Kunki, Jana Opalińskiego, Józefa Panfila, Henryka Płóciennika, Zenobiusza Poduszki, Leszka Rózgi, Tadeusza Sprusiaka, Henryka Strumiłły, Maurycego Trębacza, Emila Uklei, Bolesława Utkina, Józefa Wasiołka i Joanny Wiszniewskiej-Domańskiej. Warto zapoznać się z ofertą by przekonać się jak zróżnicowane było i jest środowisko łódzkich artystów plastyków.

Na sprzedaż przeznaczono także grafiki światowych mistrzów m.in. Marca Chagalla i Joana Miró oraz obiekty rzemiosła artystycznego, jak wykonane w srebrze, francuskie cukiernice i neobarokową tacę.

Licytacja rozpoczyna się w sobotę o godz. 12:00, a osoby zainteresowane zakupami proszone są o kontakt telefoniczny 42 630 4779 lub e-mail: galeria@ryneksztuki.lodz.pl.  

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
OtwARTa Wystawa 2020 (foto)
nacher
Spotkanie z Anną Nacher w Galerii Manhattan
Kody Znaki Komunikaty w Ośrodku Propagandy Sztuki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*