W sobotę 19 września łódzki dom aukcyjny Rynek Sztuki zaprasza na 212 Aukcję Dzieł Sztuki dawnej i nowoczesnej. Oferta zawiera 107 pozycji i składa się z obrazów, grafik, rzeźb, starych map i rzemiosła artystycznego. Najdroższym obiektem jest dzieło Leona Tarasewicza, czołowego polskiego malarza abstrakcjonisty, wystawione z ceną wywoławczą 49.000 zł. Awangardowe kompozycje łódzkich twórców jak Lecha Kunki, Bolesława Utkina czy Andrzeja Gieragi wyceniane są po kilkanaście tysięcy. Będzie też można kupić grafiki artystów o światowej sławie m.in. litografie Marca Chagalla, w bardzo przystępnych cenach – 800 i 850 zł. Oferta aukcyjna zawiera dzieła malarzy tworzących w okresie międzywojennym, jak Samuel Finkelstein, Józef Kowner, Maurycy Trębacz i Antoni Trzeszczkowski oraz powojennych Wiesława Garbolińskiego czy Józefa Wasiołka. Miłośników historii może zainteresować zbiór kilkunastu XVII/XVIII-wiecznych map powstałych w okresie najazdu szwedzkiego na Polskę.

Cała oferta aukcyjna jest prezentowana w salonie firmy przy ul. Wschodniej 69, na I piętrze i tam też odbędzie się aukcja. Osoby zainteresowane przybyciem na imprezę proszone są o wcześniejsze poinformowanie o tym fakcie pracowników firmy, gdyż liczba możliwych do przyjęcia klientów jest ograniczona.

Wszystkie przeznaczone do sprzedaży obiekty można zobaczyć na stronie www.ryneksztuki.eu i licytować albo przez telefon, albo wykorzystując portale www.onebid.pl i www.artinfo.pl. Szczegółowych informacji jak z nich korzystać udzielają pracownicy domu aukcyjnego. Aukcja i jej transmisja w przestrzeni wirtualnej rozpoczną się w sobotę o godz. 12:00.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
TWL_08
Wystawa prac studentów Pracowni Projektowania Kostiumu Scenicznego i Filmowego WSSiP (foto)
Studio Eksperymentalne w Karlsruhe (foto)
Projekt_tkaniny_drukowanej_autorstwa_Wladyslawa_Strzemin
Rok Awangardy w Centralnym Muzeum Włókiennictwa

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*