W sobotę 7 marca łódzki Dom Aukcyjny Rynek Sztuki zaprasza kolekcjonerów i miłośników sztuki na 209 Aukcję Dzieł Sztuki w czasie której zaoferowane zostaną 83 obiekty: obrazy, grafiki i rzemiosło artystyczne.

Po ponad 10 latach na aukcji pojawi się obraz Marcelego Harasimowicza (1859-1935) „Pejzaż z chatą”, prezentujący starą, drewnianą zabudowę na rozlewisku. Artysta kształcił się w Szwajcarii, Monachium, Wiedniu i w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, w czasie gdy jej rektorem był Jan Matejko. Od 1885 mieszkał i pracował we Lwowie, gdzie dał się poznać jako twórca wszechstronny – oprócz malarstwa sztalugowego zajmował się ilustracją czasopism, wykonał polichromie w katedrze w Przemyślu, prowadził też szkołę malarstwa i rzeźby. Swoje obrazy wystawiał najczęściej w lwowskim i krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych oraz warszawskiej Zachęcie. Prezentowany na aukcji pejzaż należy do ulubionej tematyki Harsimowicza – zasłynął właśnie wizerunkami mokradeł i rozlewisk, zachodów słońca, czy to z Huculszczyzny, czy też z Pomorza i Mazur.

W ofercie są też dzieła popularnych polskich malarzy z przełomu XIX/XX w. i pierwszej połowy XX w. m.in. Jerzego Kossaka, Wiktora Koreckiego, Konstantego Mackiewicza. Dobrze reprezentowane jest łódzkie środowisko, zarówno poprzez awangardę, czyli dzieła Lecha Kunki, Bolesława Utkina, jak i tzw. łódzkich realistów, czyli Benona Liberskiego i Jerzego Krawczyka.

Interesujący jest też zestaw chińskich sreber z początków XX wieku – miniaturowych obiektów wykonanych z dalekowschodnią precyzją – jak parawan, lektyka, wiaderko, pagoda i inne.

Cała oferta jest prezentowana w sali aukcyjnej łódzkiej firmy przy ul. Wschodniej 69, na I piętrze. Można się z nią też zapoznać na stronie www.ryneksztuki.eu. Na aukcji licytować można osobiście, przez telefon lub on-line. Licytacja rozpoczyna się o godz. 12:00, wstęp wolny. 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
197-036-krygier
197 Aukcja Dzieł Sztuki
11swierzb
Waldemar Świerzy – Legenda gangsterska w Galerii Re:Medium
wystawa_rakowski_formaty_1200x1200
Wystawa fotografii Pawła Rakowskiego

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*