197-036-krygierW sobotę 9 czerwca odbędzie się 197 Aukcja dzieł sztuki zorganizowana przez łódzki dom aukcyjny Rynek Sztuki. W ofercie jest 107 obiektów, przede wszystkim obrazy.

Spośród nich na uwagę zasługuje dzieło Maurycego Trębacza, malarza działającego w Łodzi i Warszawie, uważanego za czołowego przedstawiciela żydowskiego środowiska artystycznego, reprezentującego sztukę realistyczną. Trębacz malował przede wszystkim pejzaże i portrety, z których wiele przetrwało wojnę świadcząc o jego kunszcie artystycznym. Lubił też widoki z małych miast, szczególnie zaś upodobał sobie Kazimierz nad Wisłą. To miejsce lubił również Samuel Finkelstein, inny łodzianin, którego obraz prezentujący widok Kazimierza także będzie można kupić na aukcji. Dla amatorów malarstwo tradycyjnego przygotowano również dzieła Konstantego Mackiewicza, Józefa Wasiołka i  Czesława Wasilewskiego.

Sztukę awangardową reprezentuje m.in. dzieło Stefana Krygiera „Kompozycja” pochodzące z 1964, z czasów kiedy łódzcy artyści eksperymentowali z formą, próbując połączyć idee postkonstruktywizmu ze sztuką materii. W nurcie tym utrzymane są dzieła Bolesława Utkina i Andrzeja Gieragi.

Spośród grafik warto wymienić cztery litografie Marca Chagalla i dekoracyjne „Maki w wazonie” Mojżesza Kislinga. Uzupełnieniem oferty są obiekty rzemiosło artystycznego, wśród nich secesyjne żardiniery i złocone kieliszki do wina.

Aukcja odbędzie się w salonie domu aukcyjnego przy ul.Wschodniej 69 na I piętrze (wejście z bramy). Niestety, dotarcie na miejsce jest utrudnione ze względu na remont ul.Wschodniej. Na szczęście w aukcji będzie można wziąć udział telefonicznie lub przez internet. Wszystkie obiekty eksponowane są na miejscu oraz na stronach www.ryneksztuki.eu, www.artprice.com, www.artinfo.pl i www.onebid.pl. Wstęp na aukcję jest wolny

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
domzesnow
Dom ze snów w Muzeum Pałac Herbsta
zdanowicz
FonoGrafika. Obrazy łódzkich pejzaży dźwiękowych
davinci
Leonardo da Vinci w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*