W 2019 r. odbędzie się 16. edycja Międzynarodowego Triennale Tkaniny. Nowa formuła wydarzenia, opracowana przez Radę Programową powołaną przez Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, pozwala na indywidualne zgłoszenia artystów z całego świata. 9 lipca 2018 r. ruszył nabór prac.

Międzynarodowe Triennale tkaniny cieszy się renomą najstarszej i najważniejszej prezentacji zjawisk związanych z medium tkaniny. Zbliżająca się 16. edycja wydarzenia stała się okazją do odświeżenia formuły i wprowadzenia kilku istotnych zmian w zasadach jego organizacji. Od tego roku Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi umożliwia bezpośrednie zgłoszenia twórców z całego świata wykorzystujących w swojej pracy medium tkaniny. Poprzedni system naboru zakładał pośrednictwo komisarzy z różnych krajów, którzy rekomendowali artystów do udziału w MMT.

W czasach swobodnego i szybkiego przepływu informacji takie rozwiązanie nie jest już konieczne, a nowa forma naboru nada wydarzeniu otwarty charakter. Aplikacja możliwa jest za pomocą formularza zgłoszeniowego online w języku polskim i angielskim dostępnego na stronie internetowej Muzeum.

Kolejną nowość stanowi wprowadzenie tematu przewodniego dla każdej edycji. Prace prezentowane w ramach 16. MMT mają twórczo odpowiadać na hasło „Przekraczanie granic”. Temat ten odsyła do szerokiego spektrum aktualnych problemów społecznych, kulturowych czy politycznych. Przywołuje pytania o znaczenie granic we współczesnej, wciąż zmieniającej się rzeczywistości. Ale równocześnie odnosi się do refleksji nad możliwościami artystycznej ekspresji, przekraczaniem ograniczeń medium i wchodzeniem tkaniny w dialog z innymi dziedzinami twórczości.

Nabór prac do konkursu potrwa do 30 listopada 2018 r. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są pod adresem: www.cmwl.pl/informacje/16-miedzynarodowe-triennale-tkaniny,68.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
polanski
Wystawa „Roman Polański. Aktor. Reżyser” w Berlinie
plakat
Festiwal Sztuki Wideo – Punkty Widzenia 2013
My_Colouring_Book_1963_by_Pauline_Boty_materialy_prasowe
Pierwsza dama pop-artu. Pauline Boty w ms2

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*