showroom_banner_1Za nami pierwsza edycja wydarzenia Sztuki Wyboru, które skupiało się na designie, innowacjach i biznesie oraz odpowiadało filozofii „natural thinking’’. Wiosnę 2015 roku rozpoczynamy z nowym, dużym przedsięwzięciem, skierowanym do świata producentów, architektów i projektantów sztuki użytkowej.

W dniach 11-12 kwietnia 2015r. na 1000 m² powierzchni swoje designerskie produkty zaprezentuje ponad 50 firm z całej Polski. Po raz kolejny stworzona zostanie platforma łącząca świat producentów, architektów i projektantów sztuki użytkowej. Udział firm w wydarzeniu ułatwi im dotarcie do potencjalnych partnerów biznesowych oraz znacząco wpłynie na promocję marki.

Na gości czeka ponad 1000 metrów kwadratowych przestrzeni wypełnionej szeroką gamą produktów. Pojawią się w niej projektanci i producenci: mebli, lamp, ceramiki, akcesoriów, plakatów, wydawnictwa książkowe dla dzieci oraz twórcy oryginalnych zabawek. Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem firm i marek odzieżowych, także dla nich powstanie modowa strefa. Aby przyłączyć się do uczestników wydarzenia wystarczy zgłosić się mailowo: instytut@ esedi.pl. 

Sztuka Wyboru to nie tylko ogromna przestrzeń showroomu, ale także wystawy i specjalne strefy.  Pierwszego dnia odbędzie się wernisaż wystawy reKREakCJA, studentów Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Będzie to zbiór prac konkursowych, dyplomowych licencjackich i magisterskich reprezentatywnych przez Wydział kierunków studiów w zakresie wzornictwa oraz architektury wnętrz. Na prezentowane projekty składają się prototypy, czyli projekty, które bardzo niewiele dzieli od zaistnienia na rynku. Mamy nadzieję, że kontakt z szerszym gronem odbiorców pozwoli na wypromowanie choćby niektórych z nich oraz szersze rozpropagowanie idei dobrego projektowania.

Dla wszystkich, którzy myślą o zaistnieniu w świecie designu i mają ciekawe pomysły, czeka „13 m2” czyli Imagination is everything Startup. To event skierowany do designerów, innowatorów, majsterkowiczów i wizjonerów. Powinien wziąć w nim udział każdy kto chce, by życie w miejskiej dżungli na kilkunastu metrach kwadratowych stawało się barwniejsze. Przez 52 godziny od południa w piątek do godz. 16 w niedziele uczestnicy będą tworzyć kreatywne rozwiązania mające zastosowanie w przestrzeni domowej. W pracach nad pomysłami, ich urynkowieniem i sposobami promocji będą uczestnikom towarzyszyć mentorzy z wielu dziedzin. Zaproszeni zostali specjaliści od designu, inżynierii, biznesu, marketingu, finansów. Eksperci będą towarzyszyć zespołom biorącym udział w imprezie przez cały czas jej trwania. Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone stażem w DaWanda, Magazynie Brief, Futu i Usta.   

Także dzieci i rodzice znajdą na Sztuce Wyboru coś dla siebie. Będzie przygotowana strefa przeznaczona właśnie z myślą o najmłodszych. Specjalnie dla nich wydawnictwo „Ładne Halo” zaprasza dzieci powyżej 4 roku życia wraz z opiekunami na spotkanie „Jak projektujemy książki dla dzieci”. Na nim będzie można m.in. Zapoznać sie z takimi pojęciami jak format, grzbiet, obwoluta. Zaprezentowane zostaną różne techniki ilustracji. Przedstawionych zostanie wiele pomysłowo wykonanych książek ilustrowanych. A wszystko po to aby zainspirować uczestników do stworzenia projektów okładek do własnych książek. Prosimy o zapisy pod mailem: wydawnictwo@ ladne-halo.pl (z podaniem wieku dziecka). Warsztaty są bezpłatne ale ilość miejsc jest ograniczona. Zapraszamy!

Głównymi Partnerami wydarzenia są: Microsoft, DaWanda, OPG Property Professionals, John Lemon, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Brief.pl, Ładne Halo.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Łódzki Port Gier 41
Giełda Zimowa w Pasażu Łódzkim
adsf
Co się stało 9 kwietnia?

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*