DSCF1769Od 10 do 12 kwietnia na terenie OFF Piotrkowska Center obyły się targi Sztuka Wyboru. To już druga edycja tego wydarzenia. Od soboty OFF wypełniły stoiska projektantów i producentów m.in. mebli, lamp, ceramiki, wyposażenia wnętrz, a także strefa, na której prezentowały się firmy odzieżowe. Targi miały na celu wypromowanie takie dziedziny jak hand-made, grafika 3D, design, ceramika oraz szeroko pojęta sztuka i propagowanie idei dobrego projektowania.

W założeniu Targi Sztuka Wyboru skierowane były do świata producentów, architektów i projektantów sztuki użytkowej, jednak wśród odwiedzających znaleźli się również ludzie zainteresowani nabyciem produktów, które mogłyby wnieść koloru i fantazji w ich mieszkania, domy oraz życia.

W sobotę, czyli pierwszy dzień targów odbyły się wernisaże wystaw studentów Wydziału Wzornictwa łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych oraz grafiki Społecznej Akademii Nauk pod tytułem „reKREakCJA”. Sztuka Wyboru przewidziała również uczestnictwo rodziców wraz z dziećmi i to do nich zostało skierowane  spotkanie pt. „Jak projektujemy książki dla dzieci”, na których zobaczyć można było różne techniki ilustracji, wykorzystywanych w ilustrowanych książeczkach. Spotkanie miało na celu pobudzenie wyobraźni najmłodszych uczestników targów.

joomplu:88357

Wybór OFF Piotrkowskiej jako miejsce Targów okazał się być nieprzypadkowy. Zostało ono wybrane przez magazyn National Geographic  jako laureat pierwszego miejsca w plebiscycie „7 Nowych Cudów Polski”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_8992_kopia
Festyn Baw się razem z Nami bezpiecznie i szczęśliwie (foto)
Mark_Jenkins_-_Holy_Man_-_1500px__6
Instalacja Marka Jenkinsa w Pasażu Rubinsteina (foto)
Tropiciel – łódzka, gangsterska gra internetowa

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*