IMG_0105snbJeśli idąc Piotrkowską zauważyliście na witrynie sklepowej coś niezwykłego, np. instrukcję czytania dzieła sztuki lub też napis „odważ się powiedzieć, że król jest nagi”, to musicie wiedzieć – „Sztuka na Bruku” rozpoczyna swoją kolejną edycję.

Pod koniec czerwca część bram na Piotrkowskiej zamieniono w „Bramy sztuki”. Tym razem Fundacja Sztuka na Bruku wzięła się za przestrzeń witryn sklepowych i na odcinku ulicy Piotrkowskiej (od numeru 153 aż do samego placu Wolności) można podziwiać mniejsze lub większe dzieła sztuki.

Najwięcej jest prac malarskich, ale pojawiły się także rysunku, fotografie, a nawet niewielkie instalacje. Wszystkie prace można oglądać idąc najważniejszą ulicą miasta do niedzieli, 30 października.

Niektóre projekty są tak zaaranżowane, że często zlewają się z tłem – konkretną witryną, niektóre natomiast dość mocno konstatują. W projekcie mógł  wziąć udział każdy, wystarczyło się zgłosić. A teraz przechodnie – widzowie muszą zweryfikować, czy dane dzieło to artyzm czy kicz.

Zobacz także:

Sztuka na Bruku – Bramy Sztuki (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
k17
Świat w obrazkach. Komiks polski i światowy w zbiorach WiMBP w Łodzi (foto)
IMG_9879k
Katecheza po łódzku (foto)
IMG_3545
Konkurs Strzemiński – Sztuki Piękne 2015 (foto)
1 Komentarz
  • zapomniałam
    29 października 2011 at 12:34

    24 zdjęcie „Jako kobieta…. dalej” nie mogę odczytać, ktoś wie jak jest w całości?

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*