Szkoła Teledysków Plaster

STP10_plakat_netSzukasz ujścia dla kłębiących się w twojej głowie obrazów i pomysłów? Chcesz spróbować swoich sił jako twórca? Czujesz muzykę i masz czas we wrześniu? Chyba mamy coś dla ciebie! Właśnie startuje nabór do Szkoły Teledysków Plaster, kreatywnego kursu, którego uczestnicy w profesjonalnych warunkach nakręcą klip do utworu znanego twórcy. Spróbujesz?

Szkoła Teledysków PLASTER to kontynuacja Letniej Szkoły Teledysków, w której wyniku powstały klipy do utworów Kasi Nosowskiej, Emila Blefa, Lao Che, Miki Urbaniak oraz Sidneya Polaka.
Organizatorzy korzystają z gościnności Ośrodka Działań Filmowych przy Centrum Kultury Wilanów (Warszawa). To miejsce stworzone do stymulowania kreatywności. Piękne otoczenie, stuletnia stara plebania i przyjaźni ludzie tworzą świetny klimat.

Idea szkoły jest prosta: działanie od pomysłu do realizacji. Zajęcia podzielone są na trzy części: teoretyczną, podczas której zyskacie podstawy pracy nad klipami, zaś kadra zawodowców postara się otworzyć  waszą wyobraźnię, scenariuszową, podczas której pod czujnym okiem tychże trwać będzie praca nad scenariuszami klipów oraz realizacyjną, czyli kręcenie teledysku.

 
Na sprawę można spojrzeć też jak na transakcję handlową: wy, drodzy uczestnicy dajecie nam, drogim organizatorom swoją energię, pomysły, zaangażowanie i czas, a my oddajemy wam najlepszych specjalistów od klipów jako partnerów, profesjonalne (w miarę możliwości) warunki pracy oraz sprzęt (kamery Sony HDV, oświetlenie filmowe) i niesamowitą przygodę z finałem w postaci profesjonalnego klipu nakręconego przez was, według waszego pomysłu.

Organizatorzy starają się, żeby opiekunowie i wykładowcy szkoły byli czynnymi profesjonalistami, którzy mają duże doświadczenie. Wykładowcami byli m.in. Yach Paszkiewicz, Kuba Łubniewski czy Konrad Aksinowicz ikony polskiego wideoklipu. Masz też okazję poznać ludzi podobnych do ciebie, pasjonatów, filmowców, ludzi chcących coś robić. To naprawdę duży kapitał.

W tym roku Szkoła Teledysków Plaster odbywać się będzie we wrześniu i październiku. Wykłady i zajęcia scenariuszowe odbywać się będą w Powsinie w weekendy. Początek planujemy na weekend 4-5 września. W październiku odbędzie się etap zdjęciowy, po czym klipy powędrują na montaż i kilka zabiegów kosmetycznych, czyli postprodukcję. Terminy mogą ulec nieznacznej zmianie, a więcej szczegółów znaleźć można na stronie www.fundacjaplaster.pl.

Jak się zapisać?

Wystarczy wypełnić formularz, wraz z krótkim pomysłem na klip do wskazanych utworów i przesłać na adres: j.wisnicki@fundacjaplaster.pl
1. Lao Che – Magistrze pigularzu
2. 52um – Granice
3. Chylinska Niebo
Tzw. profil kandydata
Poszukujemy kandydatów, którzy:
– chcą robić filmy i lubią konkrety zamiast teorii
– są w stanie poświęcić trochę czasu dla sztuki
– są muzykalne (potrafią klaskać do rytmu)
– kiedy słuchają „swojej” muzy, zamykają oczy i widzą obrazy,
– były kreatywne, pozytywnie zakręcone, ale
– nie nienormalne
– mają zapał i wytrwałość
– nie tęsknią za Ich Troje, nawet słuchając Dody

Deadline nadsyłania zgłoszeń: do 30 sierpnia.

W razie pytań – pisz: j.wisnicki@fundacjaplaster.pl 

{jumi [media/reklama.htm]}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy