szkloDo 29 czerwca w podziemiach Muzeum Kinematografii gościć będzie nietuzinkowa, jubilerska wystawa. Całość zorganizowano pod patronatem Czeskiego Centrum, czeskiego Ministerstwa Kultury oraz Galerii V&V z Wiednia.

Wśród artystów prezentujących swe biżuterie znaleźli się między innymi: Vaclav Cigler, Petr Dvorak, Jiri Sibor. Szkło z którego misternie wykonane są okazałe kolie, bransolety lub brosze połączone zostało ze szlachetnymi metalami. Dzięki tej oprawie ten popularny surowiec nabiera wyjątkowego, artystycznego charakteru.

To właśnie ono jest traktowane jako najcenniejszy element, tak jak w standardowej biżuterii diament lub inne kamienie szlachetne. Jiři Šibor – kurator wystawy, zaznaczył, że szkło jest materiałem niezwykłym, którego piękno zmienia się wraz z barwami z którymi współgra, światłem, a także ludzkim ciałem na którym wykonane z niego kunsztowne drobiazgi wyglądają najokazalej.

Niektóre z projektów są na tyle cenne i unikatowe, że same w sobie stanowią dzieło sztuki, a ich autorzy nie zdecydowali się na ich sprzedaż. Ceny pozostałych ozdób wahają się od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy euro. Wystawa ma charakter objazdowy. Po prezentacji w Skandynawii przybyła do Łodzi, następnie trafi do Wrocławia, po którym popłynie za ocean, do Nowego Yorku.

Szkło w czeskiej biżuterii Szkło w czeskiej biżuteriiSzkło w czeskiej biżuterii Szkło w czeskiej biżuterii
Szkło w czeskiej biżuterii Szkło w czeskiej biżuterii Szkło w czeskiej biżuterii
Szkło w czeskiej biżuterii Szkło w czeskiej biżuterii Szkło w czeskiej biżuterii

Zobacz także:

Interstone 2010 (edycja letnia)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
gwne2
7. FashionPhilosophy Fashion Week Poland: WIOLA WOŁCZYŃSKA
IMG_0061-2
OFF Fashion Weekend (foto)
Wiemy, kto zawalczy o 30 tys. euro i 30 tys. zł podczas Łódź Young Fashion 2018

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*