bieberVirako ogłasza konkurs dla świetlic środowiskowych z Łodzi na najciekawszy projekt dydaktyczno-wychowaczy, który zostanie sfinansowany z dochodu  ze sprzedaży Kalendarza Virako 2013.

Virako od 4 lat wydaje ekskluzywny kalendarz z  pracami  wybitnych artystów. Całkowity dochód ze sprzedaży i licytacji kalendarzy każdego roku przeznaczany jest na pomoc, tym którzy najbardziej jej potrzebują, czyli dzieciom i młodzieży ze świetlic środowiskowych.

Konkurs adresowany jest do placówek znajdujących się na terenie Łodzi. Zadaniem pedagogów pracujących w świetlicy, jest przygotowanie projektu programu dydaktyczno-wychowaczego dla podopiecznych świetlicy. Najciekawszy program, który w największym stopniu będzie w stanie  rozwinąć i pobudzić u młodych ludzi,  potrzebę rozwoju osobistego, zostanie nagrodzony kwotą 10.000 zł. Świetlice mogą również zgłaszać potrzeby związane z bieżącym funkcjonowaniem placówki.

– Nie jesteśmy w stanie przewidzieć ostatecznej kwoty, którą zbierzemy  na zakończenie procesu dystrybucji kalendarzy. W ubiegłym roku dzięki hojności ofiarodawców udało się nam zebrać i przekazać dwóm świetlicom (przy ul. Pomorskiej 54 oraz przy ul. Rybnej 13 w Łodzi) ponad 40 tysięcy złotych! W tym mamy nadzieję kwotę  tę zwiększyć. Całkowity dochód zostanie przekazany świetlicy lub kilku placówkom. Suma powyżej gwarantowanych 10 tysięcy złotych, trafi do wybranej świetlicy, aby wesprzeć jej bieżące potrzeby bytowe – mówi Krzysztof Witkowski, Prezes Virako Sp. z o.o., a zarazem pomysłodawca projektu.

Tegoroczną edycję kalendarza Virako zdobią  fotografie autorstwa Jodi Bieber (laureatki World Press Photo za zdjęcie okaleczonej  przez męża afgańskiej kobiety)  w oprawie graficznej światowej sławy designera  Janusza Kaniewskiego (współtwórca m.in. takich samochodów jak Ferrari California i 458 Italia, autor obecnego logo Fiata). Jodi przez dwa tygodnie  gościła w Łodzi  fotografując mieszkańców i niezwykłe plenery. 

/Jodi Bieber na spacerze w Manufakturze – fot.mat.pras.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
StreetLodz Car Show
Raban – Festiwal Gier Miejskich
Warsztaty dla seniorów w EC-1

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*