Szambalia w Teatrze V6 (foto)

W piątek, 1 marca na deskach Teatru V6 premierowo zaprezentowano rock operę „Szambalia” zrealizowaną przez Fundacja Artland.

Sztuka jest opowieścią o podróży z Berlina lat trzydziestych w baśniowe Himalaje w poszukiwaniu zaginionej cywilizacji. To także niezwykła historia miłosna oraz głos w dyskusji o zanikaniu wartości starożytnych kultur. Shambhala (བདེ་འབྱུང་) według buddyjskiej tradycji jest ukrytym królestwem położonym w Azji środkowej. Przekazy na jej temat zostały udokumentowane w wielu antycznych tekstach, w sanskrycie Shambhala oznacza miejsce spokoju/szczęścia.

Taniec i ruch sceniczny są w „Szambali” bardzo ważnym i rozbudowanym elementem dzieła. Choreografia, przygotowana przez Igę Marszałek- jest połączeniem różnych stylów i technik tanecznych, z elementami akrobatyki, co daje nieograniczone spektrum możliwości przekazywania treści za pomocą ruchu. Inspiracją do stworzenia rock opery „Szambalia” były doniesienia – poparte licznymi publikacjami historycznymi i naukowymi – dotyczące najtajniejszego i najbardziej mrocznego aspektu Trzeciej Rzeszy: niemieckich badań i poszukiwań pradawnej wiedzy technicznej.

Szambalia

Realizatorzy:
Reżyseria – Maciej Pawłowski
Choreografia/asystent reżysera – Iga Marszałek
Przygotowanie wokalne solistów – Marzena Ajzert-Lauks
Przygotowanie wokalne chórów – Tadeusz Płatek
Kostiumy Królestwa Szambali – Robert Wypych
Reżyseria światła – Tomasz Filipiak
Reżyseria dźwięku – Paweł Zawadzki
Asystent choreografa – Martyna Henke

Obsada:
Pas – Zuzanna Midura
Morgan – Beata Rzeźnik
Ian – Tomasz Wojtan
Hans – Karol Smulski
Joseph – Adam Szczypień
Mnich Przeor/Oficer Gestapo – Michał Romanowski
Król Kalki – Maciej Dzięgielewski
oraz zespół taneczno – wokalny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *