fydrych_wwwOd 16 lipca w przestrzeni Muzeum Miasta Łodzi będzie można oglądać dwie nowe wystawy czasowe: Słyszenie – forma widzenia. Wystawa prac Andrzeja Fydrycha oraz EL art.

Słyszenie – forma widzenia. Wystawa prac Andrzeja Fydrycha (czynna do 17 sierpnia)

Wystawa jest formą syntezy sztuk wynikających z muzycznych inspiracji autora. Jest jednocześnie realizacją indywidualnego projektu badawczego zrealizowanego ze środków Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki. Andrzej Fydrych zrealizował cykl malarski będący subiektywną refleksją nad własnymi kompozycjami muzycznymi mającymi swoje źródła w  muzyce elektronicznej. Wystawie malarstwa towarzyszyć będzie audiowizualna prezentacja bezpośrednio odnosząca się do ekspozycji  malarskiego cyklu. Muzyka stanowi nierozłączną część wystawy.

elart-w-mml-banner1

El art (czynna do 7 września)

Wydarzenie swoją główną ideą wpisuje się w akcję promowania i analizy osiągnięć młodych łódzkich twórców, którzy poprzez swoją pracę wpływają na kreowanie i dynamiczny rozwój artystyczny Łodzi, a co za tym idzie na umacnianie pozycji miasta i regionu na mapie kulturalnej Polski. Na wystawie swoje dzieła zaprezentują m. in.: Teodor Durski, Andrzej Fydrych, Katarzyna Gołębiowska, Marcin Jaszczak, Joanna Konieczna-Zapart, Wojciech Piekarski, Magdalena Połacik, Dominik Woźniak. Ekspozycja stanowi również odpowiedź na silną potrzebę konfrontacji twórców z publicznością. Przez swoją akcję umożliwiamy szerokiemu gronu odbiorców kontakt ze sztuką i artystami, dajemy możliwość poznania i zrozumienia świata, który często w opinii publicznej uważany jest za „trudny do pojęcia”. Przybliżymy sztukę odbiorcom, którzy na co dzień nie mają z nią kontaktu.

Niewątpliwe wizytówką przedsięwzięcia jest katalog, który profesjonalnie dokumentuje twórczość młodych łódzkich artystów. Będzie on dostępny dla wszystkich zainteresowanych podmiotów w regionie łódzkim i w Polsce.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
mhp
Od Matejki do Wojtkiewicza. U zarania nowoczesności
plakat_ndwpalapozn_-_plazma
Niedziela w Pałacu Poznańskich – 35 lat Muzeum Miasta Łodzi
Nabór na najlepszy polski design

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*