Sylwestrowy pokaz dronów w Manufakturze

„Tańczące” drony, podświetlone diodami LED, rozbłyskujące setkami świateł i tworzące niezwykły, wręcz baletowy pokaz nad rynkiem Manufaktury – to główna tegoroczna atrakcja sylwestrowa w Łodzi. Drony wykonają w powietrzu szereg skomplikowanych konfiguracji zgranych z ekscytującą muzyką. Wśród figur znajdą się m.in. napisy i odniesienia do miasta Łodzi. To pierwszy taki Sylwester w Europie, w którym bezpłatnie mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy. Organizatorem miejskiego pokazu jest Łódzkie Centrum Wydarzeń.

-W tym roku Sylwester w Łodzi będzie wyglądał zupełnie inaczej niż wcześniej. Jeszcze żadne europejskie miasto nie proponowało swoim mieszkańcom udziału w tak nowoczesnym, widowiskowym spektaklu świateł. W ten symboliczny, ostatni dzień roku, jako pierwsi zrezygnujemy ze zwyczaju urządzania pokazów pirotechnicznych w centrum miasta, a ja apeluję do łodzian o wstrzymanie się od używania fajerwerków i zadbanie o zwierzęta domowe, dla których Sylwester jest najbardziej stresującym dniem w roku. Niech Łódź będzie wzorem miasta, które potrafi świętować bez wytwarzania dodatkowych odpadów, w sposób bezpieczny i przyjazny dla zwierząt i środowiska. Serdecznie zapraszam do wspólnego, rodzinnego show, którego nie powstydziłyby się największe światowe stolice! – mówi Prezydent Łodzi, Pani Hanna Zdanowska.

Wszystko to będzie możliwe dzięki zastosowaniu najnowszych technologii. Wykorzystany system oparty na zdalnym sterowaniu i możliwości programowania dedykowanych figur wykonywanych przez eskadrę dronów, daje możliwość realizacji pokazu zgodnie z wizją artystyczną zamawiającego. Maszyny biorące udział w łódzkim pokazie sylwestrowym są drugą, największą, komercyjnie dostępną flotą dronów. Amerykański dystrybutor posiada aż 7 baz na całym świecie. Drony brały dotychczas udział w pokazach zrealizowanych m.in. dla takich zamawiających jak Disney, Fox Studios, Kia, Toyota, Red Bull, Paris hotel w Las Vegas, LA Convention Center. – Ci ludzie na co dzień pracują przy hollywoodzkich produkcjach, kręcąc z dronów ujęcia filmów sensacyjnych. Są zdecydowanie najlepsi na świecie – informuje Robert Fintak, odpowiadający za pokaz.

Na miejsce pokazu nie bez powodu wybrano Manufakturę, która ma ogromne doświadczenie w organizacji i zabezpieczeniu sylwestrowych pokazów. – Bardzo entuzjastycznie zareagowaliśmy na tę propozycję. Ten pokaz to coś nowatorskiego, unikatowego i z pewnością efektownego. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że łodzianie przeżyją wielkie emocje witając nowy rok w Manufakturze – podkreśla Sławomir Murawski, dyrektor Manufaktury.

Warto przypomnieć, że tak, jak w poprzednich latach, na rynek Manufaktury nie będzie można wnosić alkoholu ani środków pirotechnicznych. Zaplanowano również wydzieloną strefę dla rodzin z dziećmi.

Po pokazie, jak co roku, na łodzian czekać będą autobusy MPK, które rozwiozą uczestników pokazu na najpopularniejsze osiedla. Pojazdy czekać będą przy ul. Zachodniej.

Jeden komentarz do “Sylwestrowy pokaz dronów w Manufakturze

 • 1 stycznia 2020 o 13:27
  Bezpośredni odnośnik

  1/4 dronów odpadła/wylądowała po pierwszej minucie…
  A prawie 10 dronów spadło w drugiej.
  Słabo 🙁
  Ostatnie napisy w ogóle nie czytelne…
  Jedynie jednorożec i prezent jako tako…
  Herb już słaby był.

  https://youtu.be/StdlvZopqTI

  A wystarczyło wziąć jakąś konkretniejsza firmę może ? Np. FireFly ?
  Albo zobacz zeszłoroczne pokazy z Rygi.. Tam tylko 50 dronów a wszystko czytelniejsze i ładniejsze.

  Ta sama firma – Zeszły rok Paryż
  https://www.youtube.com/watch?v=mC9hX2n1TQY

  Pytanie czy ekipa/operatorzy CI sami 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *