Sylwester w Manufakturze – informacje

sylwester_Jak co roku o północy na rynku Manufaktury będzie można podziwiać pokaz fajerwerków. Przygotowano niemal tonę materiałów pirotechnicznych. Nad oglądającymi rozbłysną złote wierzby, ogniste warkocze i dziesięciometrowa ściana ognia!

O północy Manufaktura tradycyjnie przywita nadejście Nowego Roku wielkim pokazem fajerwerków. Niebo nad Manufakturą rozświetlą imponujące sztuczne ognie. Będą czerwone i złote efekty: deszcz gwiazd, ogon komety, chryzantemy i złota wierzba – a wszystko przy akompaniamencie majestatycznej muzyki filmowej: z „Piratów z Karaibów 3”, ostatniego filmu o Batmanie „Mroczny rycerz powstaje” oraz utworu  „It’s my life” Bon Jovi. Gwiazdy rozsypią się na oczach gości w tysiące srebrzystych iskier, które następnie przyćmi eksplozja ładunku typu Ghost (duch)… Finałowe wystrzały oświetlą niebo aż 130 metrów nad ziemią!
Pokaz, którego świadkami będą tej nocy wszyscy goście Manufaktury, nie będzie jedynie sekwencją kolejnych eksplozji, ale dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów oraz specjalnie ułożonej ścieżce dźwiękowej stanie się niezwykłym widowiskiem artystycznym, podobnym do tych, jakie podziwiać można na największych festiwalach pirotechnicznych na świecie, m.in. na Malcie czy w Korei Południowej.

Pierwsze fajerwerki wytwarzano już 200 lat przed naszą erą. Wtedy służyły do odganiania złych duchów. Dziś, od ponad dwóch tysięcy lat, wzbudzają przede wszystkim radość i zachwyt, a pokazy sztucznych ogni uświetniają ważne wydarzenia, takie jak koniec roku. W Sylwestra nad Manufakturą podziwiać będzie można program, w którym wykorzystana zostanie blisko tona materiałów pirotechnicznych.

Widowisko będzie można oglądać z każdego punktu rynku Manufaktury, jednak z myślą o rodzinach, które będą chciały przywitać nowy rok z dziećmi, organizatorzy stworzą specjalną bezpieczną strefę. Przy każdym wejściu na rynek, a także przed wejściem do strefy, oznaczonej barierkami, czuwać będą pracownicy ochrony. Ze względów bezpieczeństwa na rynek Manufaktury nie będzie można wnosić własnych materiałów pirotechnicznych ani alkoholu.

Sztuczne ognie będą wystrzeliwane z parkingu na dachu nad restauracjami (od ul. Ogrodowej), który zostanie zamknięty dla gości już o godz. 17. Najlepszym miejscem do oglądania pokazu będzie rynek, co na pewno ucieszy tych, którzy zdecydują się spędzić ostatnią noc roku w restauracjach i pubach Manufaktury. Lokale przygotowały bardzo zróżnicowaną ofertę sylwestrową. Przypominamy – na rynku Manufaktury, wbrew pojawiającym się zapowiedziom, nie będzie miejskiej imprezy sylwestrowej z koncertami.

Do której zrobimy zakupy w sylwestra? Co będzie czynne w Nowy Rok?

W ostatni dzień 2015 r. galeria handlowa Manufaktury będzie czynna do godz. 17, a hipermarket Auchan – od 8 do 19. W piątek, czyli w Nowy Rok, sklepy będą nieczynne, natomiast zapraszają niektóre restauracje w rynku, rozrywka i kino.

Sylwestrowe zakupy w galerii handlowej Manufaktury będzie można robić w godz. 10-17. Ci, którzy planują skorzystać z oferty Auchan, będą mieli czas do 19.

Do godz. 16 działać będzie kino Cinema City, Jupi Park, Kręgielnia Grakula i część restauracji np. American Bull, Bawełna (po godz. 16 rozpoczną się przygotowania do kolacji sylwestrowej, na którą obowiązują rezerwacje), Pizza Hut. Godzinę wcześniej zamknie się Rajskie Jadło i Hot Spoon.
Wszyscy, którzy chcieliby kulturalnie pożegnać mijający rok, powinni wybrać się do Teatru Małego. Wieczór sylwestrowy z przedpremierowym pokazem spektaklu „Rodzinny interes” rozpocznie się o godz. 20:15. W Nowy Rok galeria handlowa Manufaktury będzie nieczynna. Na wyczerpanych nocnymi szaleństwami na parkiecie czekają restauracje. Już od godz. 11 na wzmacniający rosół i inne przysmaki zaprasza Anatewka, a rozgrzewające tajskie dania zapewnia restauracja tajska Hot Spoon. Godzinę później, w samo południe otwiera się Pijalnia Czekolady E. Wedel i Tawerna Pepe Verde. Od godz. 13 zjemy w The Mexican, Szpulce, Pizzy Hut, Pan Kejku, Bawełnie i Costa Coffee.  Na spragnionych ruchu i rozrywki od godz. 12 czekać będzie Kręgielnia Grakula, a od 15 – Jazda Park. Kino Cinema City zaprasza w Nowy Rok od godz. 13.

Dodatkowe autobusy dla widzów pokazu fajerwerków w Manufakturze

Manufaktura przywita Nowy Rok widowiskiem świetlno-muzycznym. Blisko tona materiałów pirotechnicznych zostanie wystrzelona w rytm wielkich hitów muzyki filmowej i nie tylko. Pokaz fajerwerków potrwa ok. 15 minut.

Po wydarzeniu, na łodzian czekać będą specjalne autobusy, które odwiozą mieszkańców największych łódzkich osiedli. Autobusy będą czekać na ul. Zachodniej, na wysokości przystanku tramwajowego Zachodnia-Manufaktura. Odjadą, gdy zbierze się odpowiednia liczba pasażerów, jednak nie wcześniej niż 10 minut po zakończeniu pokazu. We wszystkich autobusach linii specjalnych obowiązuje taryfa Lokalnego Transportu Zbiorowego w Łodzi.

Ci, którzy nie skorzystają z linii specjalnych, mogą wrócić z pokazu regularnymi autobusami nocnymi, które w sylwestra będą jeździć stałymi trasami co pół godziny (według rozkładu weekendowego).

Trasy sylwestrowych linii specjalnych:

    Manufaktura – Teofilów: MANUFAKTURA – Zachodnia, Ogrodowa, Srebrzyńska, Kasprzaka, Lutomierska, Wielkopolska, Dw. Łódź Żabieniec, Limanowskiego, Aleksandrowska, Traktorowa, Rojna – ROJNA
    Manufaktura – Radogoszcz: MANUFAKTURA – Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Źródłowa, Strykowska, Inflancka, Łagiewnicka, Sikorskiego, Włókniarzy – 11 LISTOPADA
    Manufaktura – Chojny: MANUFAKTURA – Zachodnia, Kościuszki, Struga, Żeromskiego, Politechniki, Paderewskiego, Rzgowska, Kurczaki – KURCZAKI
    Manufaktura – Retkinia: MANUFAKTURA – Zachodnia, Kościuszki, Struga, Żeromskiego, Kopernika, Włókniarzy, Bandurskiego, Waltera-Janke, Wyszyńskiego – WYSZYŃSKIEGO
    Manufaktura – Dąbrowa: MANUFAKTURA – Zachodnia, Kościuszki, Zamenhofa, Sienkiewicza, Wigury, Kilińskiego, Przybyszewskiego, Tatrzańska, Felińskiego, Gojawiczyńskiej, Dąbrowskiego – DĄBROWA
    Manufaktura – Janów: MANUFAKTURA – Zachodnia, Próchnika, Rewolucji 1905 r., Sterlinga, pl. Dąbrowskiego, Narutowicza, Kopcińskiego, Piłsudskiego, Puszkina, Przybyszewskiego, Książąt Polskich, Zakładowa, Hetmańska – JANÓW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *