W niedzielę, 22 maja, odbędzie się już 7. edycja najbardziej roztańczonej parady w mieście. Ulicą Piotrkowską przejdą miłośnicy tańców swingowych i dixielandu oraz przejadą retro samochody wraz ze Sweet & Hot Jazzbandem na podkładzie zabytkowego Citroena. W tym roku po raz pierwszy wśród wydarzeń towarzyszących znajdzie się edukacyjny minispacer śladami jazzowej Łodzi, w ramach którego 21 maja pod przewodnictwem m.in. Ryszarda Bonisławskiego będzie można odwiedzić najważniejsze miejsca dla rozwoju jazzu w Łodzi, m.in łódzką YMCA, klub Siódemki czy Kawiarnię Honoratkę. W przeddzień głównej parady odbędzie się też na Piotrkowskiej potańcówka w rytmie dixie z muzyką na żywo!

Sobota, 21 maja – rozgrzewka taneczna i trochę wiedzy

W tym roku przed główną paradą organizatorzy proponują zdobyć nieco więcej informacji na temat jazzowych korzeni Łodzi i zapraszają na edukacyjny minispacer pn. „Narodziny jazzu w Łodzi powojennej”. Start minispaceru o g. 12.00 przy ul. Jaracza 7. Wraz ze Stowarzyszeniem Muzycznym „Ocalić od zapomnienia” będzie można odwiedzić najważniejsze miejsca dla rozwoju jazzu w Łodzi, m.in łódzką YMCA, klub Siódemki czy Kawiarnię Honoratkę. Przewodnicy, Ewa Kałużna, Andrzej Pikierski i Ryszard Bonisławski, opowiedzą o latach świetności łódzkiego jazzu i historycznych koncertach jazzu tradycyjnego w okresie międzywojennym. Spacer zaplanowany na ok. 1,5 h. Wstęp wolny. W razie niepogody minispacer zostanie przesunięty. Informacje na fanpage’u: @Swingowy Spacer po Piotrkowskiej.

Potańcówka w rytmie dixie na Piotrkowskiej z muzyką na żywo to kolejne wydarzenie towarzyszące głównej paradzie. Impreza rozpocznie się o g. 18.00 przy ul. Piotrkowskiej 97. Tego wieczoru ogródek Klubu 97 stanie się parkietem dla tancerzy oraz sceną dla kwartetu dixielandowego. Wystąpią: Pavel Samokhin (trąbka, wokal), Przemysław Pogocki (banjo), Sławomir Ostrowski (tuba), Piotr Kolasa (perkusja). Wstęp wolny. W razie deszczu impreza odbędzie się w Klubopiwiarni przy ul. Narutowicza 7/9 w tych samych godzinach.

Niedziela, 22 maja – Swingowy Spacer po Piotrkowskiej

Uliczne muzykowanie i tańce rozpoczną się o g. 12.00 przy Piotrkowskiej 1, skąd łodzianie ubrani w amerykańskie stylizacje inspirowane latami 20. i 30. wraz ze Sweet & Hot Jazzbandem przeniosą ul. Piotrkowską do Nowego Orleanu lat 20. Z Piotrkowskiej 1 parada będzie się przemieszczać w kierunku Pasażu Rubinsteina (ul. Piotrkowska 77), gdzie ok. 14.30 zaplanowany jest finał wydarzenia. Występ zespołu uświetnią radosne swingowanie lokalnej grupy tancerzy lindy hop, a także motoryzacyjne retro niespodzianki W programie także pokazy taneczne, w tym choreografie charlestona w parach, która będzie prezentowana na pl. Pod Magdą. W razie deszczu impreza odbędzie się w Klubopiwiarni przy ul. Narutowicza 7/9 w tych samych godzinach.

O zespole: Sweet&Hot Jazzband to największy, międzypokoleniowy diexieland w łódzkim regionie, grający autentyczny jazz tradycyjny, a więc kawałki królujące przede wszystkim
w pierwszej i drugiej dekadzie XX w.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
KtN_9
Kultura to Natura 2013 (foto+wideo)
IMG_7996_kopiuj
Festiwal Hokus Pokus 2017 (foto)
Tam i z powrotem – obcojęzyczna trasa spacerowa w aplikacji mobilnej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*