Swingowy spacer po Piotrkowskiej

W niedzielę, 19 maja, nasz łódzki jazzband wraz z tancerzami znów zamienią Piotrkowską w nowoorleańską Basin Street i przeniosą nas w lata 50. Na każdym rogu Piotrkowskiej można było wówczas usłyszeć muzykę a w jazzbandach grało wielu znamienitych Łodzian. Już po raz piąty powracamy do tradycji grania swinga na ulicy Piotrkowskiej.

Swingowy Spacer ma formę parady, zatrzymującej się w kilku punktach, do której każdy może dołączyć. Zespół Sweet & Hot Jazzband przejeżdża zabytkowym samochodem przez ul. Piotrkowską, grając na żywo. Do tańca zachęcają ubrani w klimacie ameryki lat 30. tancerze lindy hopa – szalonego tańca swingowego wykonywanego w parach. Tancerze „Swing Załogi” przygotowują występ taneczny, który zobaczyć będzie można na przystanku startowym. W tym roku Spacer zaczyna się o godz. 12.00 przy pl. Wolności. Jazzband przejedzie w kierunku pasażu Rubinsteina i tam zakończy się parada. Celem wydarzenia jest zaprezentowanie szerszej publiczności ogromnego kunsztu łódzkiego zespołu dixielandowego a także zapoznanie mieszkańców miasta z kulturą muzyki i tańca swingowego i przywrócenie na Piotrkowskiej atmosfery lat 50., kiedy tendencje w modzie, muzyce i tańcu opierały się na wzorcach kultury amerykańskiej z 1920-30 roku. Organizatorzy zachęcają do inspiracji retro klimatami przy wyborze stroju na Swingowy Spacer.

W najbliższy weekend okazji do posłuchania jazzu na żywo i zatańczenia w rytm swinga będzie jeszcze więcej, bo w programie znajdują się również wydarzenia towarzyszące.

PLAN SWINGOWEGO SPACERU
# Miejsce: Piotrkowska 1
Godz. 12.00 Start Spaceru (pierwszy set muzyczny zespołu).
# Miejsce: ul. Piotrkowska 30/32, plac pod DH „Magda”
Godz. 12.45/13.00 Przystanek (drugi set muzyczny zespołu)
# Miejsce: Pasaż A. Rubinsteina, przy ul. Piotrkowskiej
Godz. 13.30/13.45 Finał Spaceru (trzeci set muzyczny zespołu)
Wspólna zabawa taneczna aż do odjazdu samochodu z bandem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *