swift_styles_lodz_20100116_1092736875Po raz pierwszy od wielu lat w Łodzi rozegrano Ogólnopolskie Zawody Breakdance. W imprezie wystartowały trzydzieści dwie ekipy z całej Polski.

– Ostatni raz w naszym mieście podobną imprezę zorganizowano w 2001 roku – opowiada Plastrowi Magda Kik, organizatorka Swift Styles. – Postanowiliśmy, że coś z tym zrobimy. Z grupom jeździmy po całym kraju biorąc udziały w podobnych wydarzeniach. A w Łodzi nic podobnego aż do teraz nie było.

 W zawodach wzięło udział około stu uczestników, w różnym wieku i różnej płci. – W Swift Styles wystartowały trzydzieści dwie ekipy – dopowiada Kik. – Nie tylko z naszego województwa, ale także z Warszawy, Gdańska, czy Wrocławia.

– Od zawsze byłam związana z tańcem – opowiada o swoich początkach Magda. – Początkowo nie byłam zdecydowana na breakdance, ale przekonała mnie muzyka, do której się tańczy – podkreśla.

Przez cały dzień w Łódzkim Domu Kultury rozbrzmiewało funky. Za gramofonami stał Dj Fim. Na scenie prezentowali się bboys i girls. Większość widowni zapełniona była bardzo młodymi osobami, to właśnie oni są głównym odbiorcą tej kultury i dla nich zorganizowano imprezę. Po komentarzach i zachowaniu dało się wyczuć, iż impreza jest udana i zapewne na kolejną edycję nie będziemy musieli czekać kolejnych dziewięć lat.


Swift Styles - Ogólnopolskie Zawody Breakdance w Łodzi Swift Styles - Ogólnopolskie Zawody Breakdance w Łodzi Swift Styles - Ogólnopolskie Zawody Breakdance w Łodzi Swift Styles - Ogólnopolskie Zawody Breakdance w Łodzi
Swift Styles Lodz Swift Styles Lodz Swift Styles Lodz Swift Styles Lodz
Swift Styles Lodz Swift Styles Lodz Swift Styles Lodz Swift Styles Lodz Swift Styles Lodz

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ec1_SE_5_v_3
Powstaje Centrum Gier Komputerowych i Komiksu
niepokoj
Niepokój w Łodzi
28082012_024
Międzygalaktyczny Dzień Publicznego Czytania Komiksów (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*