Święto Kolorów w Łodzi

5 czerwca w Łodzi o godz. 15 odbędzie się Holi Święto Kolorów, czyli zainspirowana indyjską ceremonią, plenerowa impreza muzyczna dla starszych i młodszych, rodzin, uczniów, studentów. 

Obchody Holi, czyli hinduistycznego święta radości, którego uczestnicy obsypują się nawzajem kolorowymi proszkami, znalazły w Europie wielu zwolenników. U nas w kraju każdego sezonu wydarzenie to organizowane jest w ok. 300 miejscach.

Jak mówi jeden z realizatorów przedsięwzięcia: – Z roku na rok jestem coraz bardziej zaskoczony przebiegiem wydarzenia. Wszyscy, bez względu na wiek przychodzą i dają się ponieść kolorowemu szaleństwu, nawet osoby, które bez przypadek natknęły się na naszą imprezę. Jest to idealna okazja aby oderwać się od szarej codzienności i pokolorować swoje życie choć na moment. A to wszystko w Polsce!

Holi Festival poprowadzi DJ, który co 30 minut dawać będzie zebranym znak do obrzucania się barwionymi proszkami. Będą one do nabycia w wyznaczonych punktach na terenie imprezy. Są to środki nieszkodliwe, zmywalne z ciała, włosów i ubrań, stworzone na bazie mąki, talku i barwników spożywczych.

Czy to właśnie Łódź okaże się najbardziej kolorowym punktem w Polsce? Na wydarzenie zaprasza MOSiR (ul. Karpacka 61) dnia 5 czerwca w godzinach 15:00-19:00. Wstęp darmowy.

Więcej szczegółów znaleźć można pod linkiem do strony imprezy na FB

https://www.facebook.com/events/1407233386381454

/autorka tekstu Agnieszka Adamiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *