W łódzkim Parku Źródliska można nie tylko podziwiać największą w regionie świetlna wystawę, ale też wziąć udział w plenerowej przygodzie. Organizatorzy zapraszają aby podjąć wyzwanie i wraz z Białym Królikiem bawić się przy zwiedzaniu Parku Miliona Świateł, poznając go jednocześnie z zupełnie innej strony.

Od 19 listopada wszyscy goście multimedialnej wystawy – Alicja w Parku Źródliska będą mogli przejść pierwszy w Polsce plenerowy, świetlny park zagadek. Na terenie zabytkowego parku zostały ukryte interaktywne łamigłówki, tajemnicze symbole oraz specjalne rekwizyty, które składają się na jedną przygodę i unikalne doświadczenie dla całej rodziny. Jest to innowacyjna i zarazem edukacyjna forma zwiedzania świetlnych iluminacji.

Na czym polega nowa atrakcja Parku Miliona Świateł?

W momencie wejścia do Parku razem z biletem każdy gość otrzymuje unikatowy link gry pozwalający na rozpoczęcie tajnej przygody „Uciekające godziny białego królika”. Kiedy jest się już w odpowiednim miejscu i czasie, należy wysłać specjalną wiadomość będącą początkiem tajemniczej przygody pełnej zagadek w barwnym świecie Alicji. Przez całą zabawę gracze porozumiewają się za pomocą czata z Białym Królikiem, który jest przewodnikiem po kolejnych atrakcjach Parku, przy okazji natrafiając na przeróżne wyzwania.

Zadaniem każdego z graczy jest szukanie wskazówek, rozwiązywanie zagadek i prawidłowa odpowiedź na pytania, dzięki którym przechodzi się przez kolejne etapy gry. Na końcu której czeka nagroda ufundowana przez Kawiarnię Palmiarnia.

– Nowość, którą uruchamiamy w parku to połączenie gry miejskiej, przygody oraz zwiedzania multimedialnej wystawy w jednym. Oddajemy w ręce naszych gości pierwszy w Polsce plenerowy, świetlny escape room, którego akcja toczy się w baśniowym świecie Alicji. – mówi Grzegorz Podogrocki prezes Multidekor S.A. – Teraz przychodząc do naszego parku każdy może wybrać rodzaj zwiedzania w formie normalnego spaceru czy też tajemniczej przygody w towarzystwie Białego Królika. Jest to świetna zabawa z wykorzystaniem ciekawej fabuły, świetlnej scenografii i spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu w gronie najbliższych. – dodaje.

Korzystny pakiet dwóch największych atrakcji w regionie

Park, otwarty w października cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W pierwszych tygodniach funkcjonowania odwiedziło go już blisko 27 tysięcy gości, czyniąc go jedną z głównych atrakcji turystycznych miasta w tym sezonie. Dodatkowo wychodząc naprzeciw wszystkim odwiedzającym organizatorzy zapewnili w ofercie dodatkowy bilet łączony razem z łódzkim Orientarium.

Zapewniamy moc atrakcji dla rodzin przez cały dzień. Najpierw zachęcamy do wizyty w Orientarium, a po zmierzchu na spacer na świeżym powietrzu w barwnym świecie Alicji w Parku Źródliska. Dzięki ofercie łączonej nasi goście korzystają z preferencyjnych cen biletów do obu atrakcji. – mówi Piotr Kurzawa z Łódzkiego Centrum Wydarzeń, które jest organizatorem Parku Miliona Świateł.

Praktyczne informacje

Park Miliona świateł otwarty jest codziennie do końca lutego 2023 roku, w godzinach 17:00 – 22:00. Bilety do nabycia są w sprzedaży on-line www.parkmilionaswiateł.pl lub w stacjonarnej kasie Parku

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_3619
Obchody 70. Rocznicy Wielkiej Szpery (foto)
IMG_0064
XIV Międzynarodowe Targi Zoologiczne PET FAIR (foto)
20sierpnia_092
Wystawa kwiatów i roślin ozdobnych – Łódź 2011 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*