W niedzielę, 26 stycznia o godz. 19 w TU wystąpią Świetliki. Wstęp: 40/50 zł.

ŚWIETLIKI – zespół brutalnych doświadczeń powstały w październiku 1992 roku w Krakowie, a zadebiutowały w grudniu tegoż roku podczas spotkania poetów Na Głos.

W 1995 roku Świetliki nagrały swój pierwszy album „Ogród koncentracyjny”. Płyta wzbudziła spore zainteresowanie zarówno wśród mediów jak i fanów. W rezultacie rok później zaproszono grupę na Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.

Zespół ugruntował swoją pozycją wydając w listopadzie 1996 roku drugą płytę „Cacy Cacy Fleischmaschine” nominowaną do „Fryderyka 1996” w kategoriach „muzyka alternatywna” i „piosenka poetycka”. W czerwcu 1999 roku ukazała się bardzo dobrze przyjęta płyta „Perły przed wieprze”. Rok 2001 przyniósł kolejny krążek „Złe misie” z gościnnym udziałem Kasi Nosowskiej i Lecha Janerki.

Cztery lata później ukazała się płyta „Las Putas Melan-ccolitas”, na której jako pełnoprawny członek zespołu wystąpił… Bogusław Linda. Pochodzący z tej płyty utwór „Filandia” wykonywany z Grupą MoCarta przez 30 tygodni gościł na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.
Szóstym albumem grupy była „Sromota”. Ukazała się po ośmiu latach przerwy albo jak kto woli mentalno- spirtytualnych wakacji.

Na trzech płytach znalazło się 36 utworów. Przez lata istnienia Świetliki utrwaliły własny styl muzyczny zapisując się na trwałe w świadomości słuchaczy. Lider grupy Marcin Świetlicki to nie tylko wokalista zespołu, ale przede wszystkim poeta wykonujący własne wiersze. Jest zdobywcą wielu nagród w tym Nagrody Kościelskich czy Nagrody Literackiej Gdyni.

Zagrają:
Marcin Świetlicki (od 1992 do dziś) – głos
Grzegorz Dyduch (od 1992 do dziś) – gitara basowa, kontrabas, gitara
Marek Piotrowicz (od 1992 do dziś) – perkusja
Tomasz Radziszewski (od 1992 do dziś) – gitara
Zuzanna Iwańska (od 2011 do dziś) – altówka
Michał Wandzilak (od 2012) – klawisze

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Frontside w Magnetofonie
mecanica
Elektroniczny hałas w DOMu
revlovers_20130512_2074833888
Revlovers na OFF Piotrkowskiej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*