W czwartek, 22 listopada o godz. 20 w 6. dzielnicy wystąpi Świetlicki i Zgniłość feat. Czubaj. Bilety: 20,- przedsprzedaż, 30,- w dniu koncertu. Rezerwacja biletów w cenie w przedsprzedaży prosimy kierować na 6dzielnica@gmail.com w temacie Zgniłość.

Zgniłość powraca do Łodzi w poszerzonym składzie. Szeregi zasilił John Coltrane polskiego kryminału – Mariusz Czubaj grający na saksofonie altowym. Zgniłość to nowy zespół krakowskiego poety Marcina Świetlickiego i pianisty Michała Wandzilaka (Świetliki). Do współpracy zaprosili młodych jazzmanów z Trójmiasta: saksofonistę Michała Ciesielskiego i trębacza Dawida Lipkę (sekcję dętą Tymona Tymańskiego), kontrabasistę Macieja Sadowskiego oraz perkusistę Tomasza Kopra. Zgniłość wykluła się z zespołu Jazztliki grającego jazzowe covery największych szlagierów Świetlików. Obecną muzyczną trajektorię Zgniłości można by określić jako postpostironiczny-postzimnofalowy-postyass. Skład śmiało nawiązuje do najlepszych pomorskich i krakowskich tradycji muzycznych. W maju 2017r. ukazał się dwupłytowy audiobook Marcina Świetlickiego pt. „Drobna zmiana” (Wydawnictwo a5), za którego oprawę muzyczną odpowiada Zgniłość. „Drobna zmiana” to pierwsza na świecie książka do słuchania, zarejestrowana na żywo z udziałem improwizującego zespołu i publiczności.

Teraz Zgniłość wyrusza w Polskę z trasą promująca drugą płytę zespołu pt. „Siedmiościan”. Krążek zawiera, obok autorskich kompozycji, szereg zaskakujących muzycznych reinterpretacji (m.in. „Mmmorderstwo” czy „Przysiadalność”). W nagraniach gościnnie wzięli udział legendarny trębacz Antoni Ziut Gralak oraz znana aktorka i germanistka Julia Kamińska. Płytę promują single „Hotel Savoy” i „To ten sam wiatr”. Płyta Siedmiościan uzyskała notę TopNote magazynu JazzPRESS oraz została jedną z pięciu płyt roku 2017 wg magazynu Playboy.

Świetlicki i Zgniłość
Skład zespołu:
Marcin Świetlicki – głos
Mariusz Czubaj – saksofon altowy
Michał Wandzilak – klawisze
Michał Ciesielski – saksofon tenorowy
Maciej Sadowski – kontrabas
Dawid Lipka – trąbka
Tomasz Koper – perkusja

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Festiwal Łódź Czterech Kultur – Hot Dance Party
Michał Wiśniewski Akustycznie w Scenografii
halloween
Halloween Party vol.5 w Krańcoofce

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*