Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksu to doskonała okazja, by na nowo (a może po raz pierwszy) nauczyć się czytać komiksy, poznać ich język i bogactwo tematyczne. Weź udział w wieczorze dla dorosłych w Centrum Nauki i Techniki EC1 ***w piątek, 28 sierpnia o 19.00*** i dowiedz się, dlaczego o komiksach można (a nawet trzeba) rozmawiać także nocą.

Spotkanie łączyć będzie formę warsztatową z dyskusją.

W świat komiksu dla dorosłego czytelnika wprowadzi nas Adam Radoń, dyrektor MFKiG w Łodzi ( Festiwal Komiksu W Łodzi ) i kierownik Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 Łódź – Miasto Kultury.

„Komiksy są dla dzieci” – ile razy słyszałeś to zdanie, gry na ekrany kin wchodził kolejny blockbuster o superbohaterach? A może przebiegło ci to przez myśl, patrząc na księgarniane półki, uginające się pod ciężarem opowieści obrazkowych?
O tym, że to mit, a komiks dla dorosłego czytelnika stanowi ważną gałąź współczesnej kultury, nie trzeba już wiele mówić. Warto jednak zrobić pierwszy krok i sięgnąć do tej nieskończonej biblioteki fascynujących opowieści: i tych rozgrywających się w fantastycznych światach, i tych osadzonych w naszej codziennej rzeczywistości.

***BILETY*** https://bit.ly/komiksy_czytane_noca

Znajomość komiksów nieobowiązkowa!

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
XII Wojewódzki Festiwal Muzyczny Pięciolinia Marzeń
plakat_targi
IV Festiwal studenckich kół naukowych
restaurany_day
Restaurant Day w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*